http://www.harvestservice.com/iguassufalls.html
Onko kellään kokemusta paikasta? Kuulostaa mielenkiintoiselta paikalta.
Onko kellään kokemusta paikasta? Kuulostaa mielenkiintoiselta paikalta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No onhan se vesiputous, mutta ei se nyt maailman ihme ole. Putouksista valtaosa (niitä on siis kymmenittäin) sijaitsee Argentiinan puolella. Suurin on keskellä rajaa, sitä pääsee katsomaan alhaaltapäin Brasilian puolelta ja ylhäältä päin Argentiinan puolelta. Yleensä kiertoon kannattaa yhdistää molemmat puolet. Turisteja on paljon.
Argentiinan puolella ainakin järjestetään "veneretki" sellaisen pienemmän putouksen alle, muuten se on itseasiassa aika tylsää.
Kyseiset Iguassun putoukset ovat varmasti yksi maailman upein nähtävyys, joten kannattaa käydä paikan päällä se toteamassa ja kokemassa.
http://www.cataratasdoiguacu.com.br/
Ja tietenkin maailman korkeus vesiputous on Venezuelan Salto Angel, joka ei kyllä näy jos ilma on sumunen.