Kukas Penttiä kyykyttää????
http://uutisblogi.blogit.kauppalehti.fi/2009/04/09/kuka-kyykyttaa-kuljetusyrittajaa/
http://uutisblogi.blogit.kauppalehti.fi/2009/04/09/kuka-kyykyttaa-kuljetusyrittajaa/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
SKAL NUKKUI KUN OLISI PITÄNYT PITÄÄ JÄSENKUNTANSA ETUA AIKOINAAN RAJOJEN VAPAUDUTTUA,LIITTO ON VAIN SUOJATYÖPAIIKKOJA VARTEN!
tavaran lähettäjän tarkistaa että on suomi kilvet molemmissa päissä ja kuski on suomalainen. eikös sillä jo paljon saatas aikaan, ilmoitetaan vaan kuljetus liikeille että meille on turha laitaa itäblokin pellejä lastaan kotimaan tavaraa niihin ei lastata kuin ulkomaan kuormia, kyllä tolla pitäs tulla järjestys. tämmösenä aikana pitäs lähettäjälläkin olla MUNAA soittaa kuljetusliikkeeseen ja sanoo että meillä lastataan vain kotimaan kuormia suomalaisiin autoihin................. sitten on vielä toi terminaalien välinen liikenne joka onkin jo eri juttu
Ruotsi,Tanska,mm. jäivät pois kabotaasi ajeluista,että suomi jäi tänne nyt ajeluttaan itäblokkilaisia! Varmaan koko kansakunta nyt rikastuu?