messenger

Miksi tämä uusi keskusyksikkö Xp- sallii mess. käynnistyksen, ilman, että tarvii salasanaa. Aikaisemmassa windows 2000-pyysi aina salasanan, kun mess. käynnistettiin. Meillä yhteiskäytössä kone. En saa omista asetuksista sellaista kohtaa, että pyydä salasana ennen käynnistystä.
APUVA!
3230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

käynnistä/suorita/control userpasswords2/ok/toinen välilehti/poista kaikkien tilit pois/ ajakaa tilit uudestaan mutta kukaan EI saa laittaa rastia kohtaan automaattinen kirjautuminen. kaikille saman asetukset messeen

Äänestä
  • Hei, miten saan sen uudestaan käynnistettyä, kun se aina suoraan avaa sen messengerin, jolle se on tehty.

    Äänestä

  • miten kirjoitti:

    Hei, miten saan sen uudestaan käynnistettyä, kun se aina suoraan avaa sen messengerin, jolle se on tehty.

    joudutte poistamaan joka ikisen kirjautumis tilin salasana tiedoista ensin noiden ohjeiden mukaan ja sitten käynnistämään messen käynnistys valikosta uudestaan.

    toinen hankalampi keino on poistaa kaikki tilit admin tunnuksilla koneesta ulos ja luoda ne uusiksi messen poiston ja uudelleen asennuksen jälkeen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä teen kirjoitti:

Miksi tämä uusi keskusyksikkö Xp- sallii mess. käynnistyksen, ilman, että tarvii salasanaa. Aikaisemmassa windows 2000-pyysi aina salasanan, kun mess. käynnistettiin. Meillä yhteiskäytössä kone. En saa omista asetuksista sellaista kohtaa, että pyydä salasana ennen käynnistystä.
APUVA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu