on mennyt tosi ikäväksi, tulee paha mieli lukiessa.
Toivottavasti Tero ja Tuuli eivät lue näitä ja olisi hyvä, jos voisivat selvittää asiansa ja olla edes ystäviä, BB-ystäviä kuten Tuuli sanoi.
Toivottavasti Tero ja Tuuli eivät lue näitä ja olisi hyvä, jos voisivat selvittää asiansa ja olla edes ystäviä, BB-ystäviä kuten Tuuli sanoi.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ennen täällä viitti vastailla, mutta nyt luettavat viestit on 2 ihmisen haukkumista. Mahtavat olla haukkujat itse mahtavia persoonia, kun on NIMETTÖMÄNÄ ja KUVATTOMANA kiva heittää lokaa toisten niskaan. Mitenköhän se loan heitto onnistuis, jos olis kyseinen ihminen suoraan kasvotusten edessä??? Takana päin se haukkuminen aina onnistuu, mutta harvalla on pokeria sanoa se kasvotusten.
Ettekö oo seurannu bb-keskustelua koskaan aikasemmin? Ainahan se on ollut raakaa peliä. Jos siitä haluis eroon niin koko bb pitäis lopettaa. Se näkyy olevan niin iso osa ohjelmaa.
Kauden aikana haukuttiin ihan eri ihmisiä, ja vieläpä pahemmin. Enpä nähnyt silloin valituksia touhun tasosta. Se kieltämättä on uutta, että touhu jatkuu parin asukkaan osalta vielä huhtikuussa. (bb-plazalla tosin haukuttavana on useimmiten Henna, lööpeissä olemisen takia).
Syynä tähän on varmaan se, että noihin provoviesteihin menee aina joku uuno valittamaan idolinsa huonoa kohtelua. Se ruokkii homman jatkumista.
Itse jos olisin jonkun asukkaan kova fani, niin ei tulis mieleenkään mennä joihinkin omasta mielestäni alatyylisiin viesteihin "korjailemaan" mitään tietoja. Se nimenomaan johtaa tähän samojen asioiden vatvomiseen.
Tosin jos joku muu menee niihin vastailemaan ja ketju alkaa elää, niin sitten vois olla suurempi houkutus osallistua, mutta ensimmäisenä en sellasta tosiaankaan tekis.
Tänään ei oo ees tullu viestejä muuhun kuin lähinnä opiskeluasioihin liittyen, ja niissä ei aina ees mainita ketään asukasta.
Uskomatonta, jos sellainen on jonkun mielestä "liian ikävää" tekstiä jota ei saisi olla. On kyllä ihan omat värilasit päässä sellasella joka tuosta kimpaantuu. Varsinkin kun vertaa miten järkyttävää matskua esim. jostain Mantastakin syksyllä oli, niin olisitte tyytyväisiä että nyt meno on näinkin asiallista.