ei nettiin

Mokkula on hitain (236).Kun avaan 8.10 ubuntun yhteys kyllä aukeaa mutta kun yritän aukaista firefoxia tulee hetken kuluttua keskeytys ja tervetuloa ubuntu 8.10... samoin mitä tahansa yrittäessäni nettiin. mielestäni ensimmäisellä kerralla, ubuntun asennuksen jälkeen pääsin nettin. Osasinkohan silloin vain jotenkin vahingossa. en tiijä!!! Windowsissa toimii.
3187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sattuuko jollakin olemaan toimivaa kristallipalloa?

Äänestä

ei sen kummempaa vikaa.

Äänestä

Aikaisemmin mulla oli läppärissä 8.04 ja sain vaivoin löydettyä/asennettua Elisan Huawei E220-mokkulan VODAFONE:in ja netti toimi/ei toiminut- mutta olin kohtuu tyytyväinen. NOh...sitten hajosi kiintolevy ja uuteen kiintolevyyn asensin sitten innoissani tämän Ubu8.10 kun sanoivat sen löytävän mobile broadband- eli mobiililaajakaistan.. Mutta kun lykkäsin sen kylkeen niin tunnisti ja valitsin Elisa mutta mitään ei tapahdu - valitsen nettivalikosta sen Elisan mukauttaakseni...mutta ei. NEUVOKAA NYT IHMEESSÄ MITÄ PITÄÄ TEHDÄ? Pitäiskö ettiä sopiva Vodafone driver jälleen ja mikähän se olisi 8.10:aan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pölijä pölijä kirjoitti:

Mokkula on hitain (236).Kun avaan 8.10 ubuntun yhteys kyllä aukeaa mutta kun yritän aukaista firefoxia tulee hetken kuluttua keskeytys ja tervetuloa ubuntu 8.10... samoin mitä tahansa yrittäessäni nettiin. mielestäni ensimmäisellä kerralla, ubuntun asennuksen jälkeen pääsin nettin. Osasinkohan silloin vain jotenkin vahingossa. en tiijä!!! Windowsissa toimii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu