Olen harkitsemassa bokseria. Ihan lenkki- ja kotikaveriksi näillä näkymin tulisi. Nyt mietityttää boksereista lukeneena, myyvätkö vastuuntuntoiset kasvattajat pentujansa tälläiselle, jolla ei ole aikomusta koiraharrastuksilla tuoda kunniaa ja mainetta kasvattajalle?
Lenkkeilen kyllä paljon jo nykyisenkin koirani kanssa, monta tuntia päivässä: tästä osa vapaana oloa mm metsässä. Eli en usko, että bokseri liikunnallisena koirana luonani kärsisikään, mutta tälläisen kuvan olen saanut, että bokseria hankala saada ilman kiinnostusta rodunomaisiin harrastuksiin.. Mistä siis löytää kasvattajia, jotka myyvät koiriaan ihan kotikoiraksikin?
Joskus
ehkä bokseri
1
469
Vastaukset
- tietääkseni
bokserin saa kasvattajalta ihan kotikoiraksi myös. Itselläni on 2 bokseria pelkästään lenkkikaverina. Tietty kannattaa kasvattajalle kertoa mihin tarkoitukseen on koiran ottamassa ja näin ollen kasvattaja pystyy tarjoamaan sinulle sopivaa koiraa pentueestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017333
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj554946- 794629
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?714488- 1324158
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️283269Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan82908- 392468
- 472427
- 2112286