Etsitään mielellään sekacockeria tytöllemme, muutkin cockerit käy.
Viivi on 4½ vuotias kiltti ja tottelevainen tytteli. Viivi on amerikan ja englannincockerspanielin risteytys ja väriltään musta.
Haluamme, että Viivi saa kokea äitiyden.
Viivi on kotoisin Kuopiosta, mutta asuu nyt Jyväskylässä.
Ota pian yhteyttä, meillä on kiire. Vastaus sähköpostiin, jos kiinnostaa.
Etsitään sulhoa cockeritytölle
8
565
Vastaukset 8
- wiiwikoira
Viivistä löytyvät kuvat täältä
http://www.pixbox.fi/alb_show_id1042298_page0.html - siis syy
että koira saisi kokea äitiyden? Se koira ei sitä äitiyttä kaipaa, se ei osaa ajatella niin. Äitiys on kova rasite, onnellisempi se on ilman, eikä kaiken millä on kohtu, tarvitse silti lisääntyä.
- wiiwikoira
Ei ole tarkoitus. Tarkoitus on myös jättää yksi pentu siitä pentueesta meille ja myydä muut.
Kohta alkaa Viiville kuitenkin tulla juoksut, joten sulhanen olisi saatava pian.
Yhteydenotot: [email protected]
- hyvänen aika
Oletko koskaan kuullut, että spanieli on trimmattava rotu? Nyt äkkiä varaamaan aikaa trimmaajalle, niin koirasi voi paremmin.
Terveisin "yli 30 vuotta spanielin omistajana"- wiiwikoira
Kyllä Viiviä todellakin trimmataan, mutta noissa kuvissa sitä ei nyt ole trimmattu pitkään aikaan.
- Pitkä aika trimmauksesta?
wiiwikoira kirjoitti:
Kyllä Viiviä todellakin trimmataan, mutta noissa kuvissa sitä ei nyt ole trimmattu pitkään aikaan.
Miksei koirasta sitten ole kuvia trimmattuna jos sitä kerran "todellakin trimmataan"....? Kerran vuodessa ei todellakaan ole riittävästi tällekään spanielimixille.
- wiiwi
Pitkä aika trimmauksesta? kirjoitti:
Miksei koirasta sitten ole kuvia trimmattuna jos sitä kerran "todellakin trimmataan"....? Kerran vuodessa ei todellakaan ole riittävästi tällekään spanielimixille.
Totta puhuitte, täytyy myöntää. Viime viikolla trimmattiin. Ja kunhan saan apuja nuorisolta eli sen ed.kuvaajan kuvaamaan, otetaan uudet kuvat ja entiset poistetaan. Koira pieneni noin puoleen. Viiviä trimmataan noin 2-3 kk välein.
- ei ole totta
wiiwi kirjoitti:
Totta puhuitte, täytyy myöntää. Viime viikolla trimmattiin. Ja kunhan saan apuja nuorisolta eli sen ed.kuvaajan kuvaamaan, otetaan uudet kuvat ja entiset poistetaan. Koira pieneni noin puoleen. Viiviä trimmataan noin 2-3 kk välein.
Wiivisi ei tiedä siitä mitä ei ole saanut.
vastuuntuntoinen ei teetä pentuja mixillään ja niin ettei tiedä mitä perinnöllisiä sairauksia voi tulla.
Tuollaiset tyhjäpäät pitäisi ....sanonko mitä.
Kotikoirat pitäisi kaikki leikkauttaa ennen luovutusta, niin loppuisivat "me halutaan yhdet pennut" ääliöidenkin jutut.
Siis tee itsellesi lapsi jos kerran niin lapsettaa.
Tässä hyvin huomaa kuinka koira on vain esine jolla todellakin tehdään mitä halutaan ja tienataa siinä samalla.
Noin vastuuntunnottomalla ei tulisi edes olla koiraa.
saati lapsia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092240- 103896
- 66853
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21796Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha528737- 67661
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561