Niin
Onkos Bangkok ja Thaimaa nyt turvallinen koskien näitä mielenosoituksia että tulisikon ne nyt ottaa jotenkin huomioon ? Siis onkos turisteille jotakin lisäriskiä näistä mielenosoiytuksista ja mahtavatko mielenosoittajat tukkia lentokentä tällä erää..???
Onko Bangkok / Thaimaa nyt turvallinen ?
8
1338
Vastaukset
- asiatiedot
Googleta: ulkoasianministeriö, matkustustiedotteet, LUE HUOLELLA KOKO HOMMA, MYÖS YHTEYDENOTOT ,,,,MITEN TOIMIA
- ennustaminen
Jo ulkoministeri Ahti Karjalainen sanoi aikoinaan, että ennustaminen on vaikeata, etenkin tulevaisuuden ennustaminen. (Hän oli viisas mies.)
Miten ihmeessä kukaan voisi etukäteen tietää miten tilanne Thaimaassa kehittyy!- Kosser
Moroi
Rähinä alkaa taas, kun ovat vatsansa tankanneet. Kuka oikein jaxaa rähistä pvkaudet ilman kunnon huoltoa!!
Kusti - Man 50 v. 180 cm / 85 kg
Kosser kirjoitti:
Moroi
Rähinä alkaa taas, kun ovat vatsansa tankanneet. Kuka oikein jaxaa rähistä pvkaudet ilman kunnon huoltoa!!
KustiEttä, ne mielenosoittajat ovat siellä ns. töissa
kun opposiittiö maksaa niille 300 baht.Oikeessa työssä saisivat vain 100 b/päivä.
Alkaisivaat huoriksi kaikki so. 500-1000b/day.
- on taas turvallinen
mellakoitsijat ovat hajaantuneet,ja aikoivat lopettaa protestinsa kuolonuhrien ja loukkaantumisten välttämiseksi. ovat varmaan jo isaanissa juhlimassa sonkrania,jota pidennettiin tänä vuonna aina perjantaihin saakka.
- uutta kiukkua
Mutta entä sonkrhanin jälkeen? Kun alkaa taas kerran kyrsimään ja ei jakseta hymyillä? Lähdetäänkö uudestaan kaduille mekkaloimaan?
- nou hätä
Kuuleman mukaan porukat on palaamassa jo kotiin chiang main perukoille kunhan ovat saaneet luvatut rahat kouraan.
- duudeee
Tollossa oli juttua punapaidoista jotka lahti himaan ilman luvattuja paivarahoja. Kuka huijasi keta? Hah? Saavatko rahat maksamattomien rahojen toimistosta? Loppuko Taksinilta rahat vai rupesiko pihistelemaan? Ensi kerralla mummot jaa kotiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla723024Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "632599SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1112413Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.871466Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341296Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1011007Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o192988Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m84930Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html154868Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä70814