Wlan halvalla...

Mikä on HALVIN tapa saada linux kone wlan verkkoon? (b/g standardi) Nopeudella ei ole väliä, kunhan toimii.

Tavallinen verkkokortti löytyy ja usb reikä myös.

En ole mikään guru, joten vastaukset sen mukaiset please.
3311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niin ihan tavallinen kone se on...

Äänestä

...jos saat sen wlanin toimimaan linuxissa. Ei silllä etteikö olisi mahdollista, mutta kyllä varmasti mellkoista säätöä vaaditaan. Sellasta se vaan linuxin kanssa on. Olen itsekin linux-käyttäjänä sen huomannut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


köyhä kirjoitti:

Mikä on HALVIN tapa saada linux kone wlan verkkoon? (b/g standardi) Nopeudella ei ole väliä, kunhan toimii.

Tavallinen verkkokortti löytyy ja usb reikä myös.

En ole mikään guru, joten vastaukset sen mukaiset please.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu