Onko olemassa jotain toista foorumia mihin kirjoittaisivat pääasiassa vaan ne ihmiset, jotka ovat oikeasti kiinnostuneita vaihtoehtohoidoista???
Väsyttää nää kaikki provoajat ja muut joita ahdistaa kun jotkut haluaa kokeilla muutakin kuin koululääketiedettä.
Väsyttää nää kaikki provoajat ja muut joita ahdistaa kun jotkut haluaa kokeilla muutakin kuin koululääketiedettä.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tee sellainen off line -foorumi, jolle saat kirjoitella vain itse.
Tulihan se sieltä!
Just tätä mä tarkoitin.
Et sitte pystynyt olemaan kuittaamatta mitään.
Sairaus kai tuokin.
Joo ja paha sairaus tuo onkin. Syrjäytyneen ihmisen hätähuuto, tyhjyyttä ammottava olemus. Ei keksi itselleen mitään järkevää ei opiskelua, eikä tekemistä, mutta ainoana nautintona on tuo alituinen HÄIRIKÖIMINEN.
Sinut on tunnistettu, tällainen olet:
http://m.digitoday.fi/?page=showSingleNews&newsID=200726076
Jeesus sanoi: "Joka itsensä ylentää,se alennetaan."
Mikäli ei voi sietää eriäviä mielipiteitä, ne on helppo leimata "häiriköinniksi" ja näin voi julistaa itsensä oikeassa olemisen profeetaksi.
Onko tosiaan tuo linkin tarina näin totta, ettei ymmärretä selkeää suomenkieltä. Viestissä kysytään toista mahdollista keskustelupalstaa, jossa ei häiriköintiä olisi.
Niin katsos, vastaus on: Tee sellainen off line -foorumi, jolle saat kirjoitella vain itse.
Eli tämäkö täyttää sinun jeesustelijan mielestä tuon kysymyksen vastauksen? Tämäkö tosiaan on asiallista vastaamista?
Ei kysytty mielipidettä vaan palstaa. Eikä tuo vastaus ole kumpikaan vaan rehellinen häiríöintivastaus. Mutta ei siinä mitään, ryve pois vaan ymmärtämöttmyydessäsi.
Kyllähän tämän foorumin suurimmat vittuilijat löytyy sieltä vaihtoehto osastolta, missä palaa hihat heti jos joku vähänkin epäilee enkeli-, engergia-yms.hoitoja.
Ei voi mitään, kun ei ymmärrä niin ei. Ei pidä kauhalla vaatia, jos toinen on lusikalla saanut.
Just just.
Hei, täs olis ainakin yksi, mihin voisi avata foorumin, jos aikaa riittää. Nyt ei minullakaan ole aikaa syventyä tuohon, mutta jos jollain on niin siitä voisi vaikka avata.
http://www.palstani.com/fi/luo-foorumi/
http://www.seponkotisivut.dreamhosters.com/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1126597116/30
http://www.homeopaattienpotilaat.org/foorumi/index.php?topic=13.0
http://www.tourette.fi/Palsta/index.php?board=20.0
http://www.potku.net/forum/viewtopic.php?f=35&t=5693&start=270
http://www.verkkoklinikka.fi/keskustelut/ tässä hakemisto, ja tässä vaihtoehtoiset linkki alla:
http://www.verkkoklinikka.fi/keskustelut/&c=9606169&f=4019499
http://www.verkkoklinikka.fi/keskustelut/&c=9606169&f=0024329
http://www.verkkoklinikka.fi/keskustelut/&c=9606169&f=4588804
Valitettavasti Verkkoklinikka menetti suosituimmuusasemansa, kun meni sen muuttamaan täydellisesti. Harvalla palstalla on enää kävijöitä.
Mutta jospa siirtyisimme sinne, rummuttaisimme, kutsuisimme, informoisimme, tulisiko väki sinne? Kokeillaanko?
Tämä suomenkielinen foorumi on kovaa tasoa, kansainvälisestikin katsottuna, ja menee sekä lääke"tieteellisten", että muiden vaihtoehtohoitojen edelle.
Mitään homeopatiaa, ja toisaalta mitään oireiden lääkitystä ei siellä harrasteta, vaan tavoitteena on tappaa tiettyjä bakteereja, jotka aiheuttavat lähes kaikenlaisia kroonisia sairauksia. Tietty core-setti protokollia on myös tarjolla.
Osoite:
http://th1.ktd.krakow.pl/
foorumi. Vaatii kylläkin ajattelutavan muutosta ja tietoa.
Foorumin, niin se vaatisi pakollisen rekisteröitymisen, tällöin vältettäisiin ainakin pahimmat hörhöt, skebot ja lobbarit.
Vapailla foorumeilla on aina näitä vähä-älyisiä, terroristeja ja koulukiusattuja, jotka sitten kostavat puskasta hyökkäämällä kaikille muille ja varsinkin niille, joilla sattuu olemaan erilainen mielipide.
No suomen kouluissahan ei opeteta keskustelutaitoja ollenkaan ja sen kyllä palstoilla huomaa. (Ei kyllä useimmissa perheissäkään.)
Kun näitä vapaita palstoja on seurannut ja välillä asiallisesti yrittänyt kommentoida, niin hyvin usein tulee tuota täyttä paskaa takaisin.
HYVIN SURULLISTA!
Listastasi puuttuiva koulukiusaajat? Luuletko että he paranevat sillä, kun saava kiusata toisia? Ei, eivät he sillä parane, he ovat aikuisinakin onglemaihmisiä, ja varmasti näistä parlstaterroreista osa on entisiä KOULUKIUSAAJIA joiden ongelmat edelleen jatkuvat
Löydä sellaista:
- Suvaitsemattomuus
- Kateus
- Katkeruus
- Erilaisuuden hyväksyminen
- Menettämisen pelko
- Itsetunnottomuus
- Omat, pahat ongelmat jonka vuoksi on alalla, vaikka pitäisi olla potilaana!
Tässä syy suomalaisten asenteeseen lyhyesti, ymmärtää sitä tai ei, uskoo tai ei. Noin se vain menee!
Valitettavasti tunnen koulukiusaajia, mutta miksi listaan oli valittu koulukiusatut, kun myös koulukiusaajilla on elämä pahasti pielessä. Olen joutunut heihin ikävä kyllä tutustumaan lähemmin. He kuuluisivat myös koulukiusattujen rinnalla sinne häirikkölistalle. Vai koskeeko tuo koulukiusaaja sinua jotenkin, että sen olit pudottanut listalta pois?
Ja itse asiassa pääosa koulukiusatuista on selvinnyt kuitenkin kiusatuksi tulemisen ongelmien niskan päälle. Joten ei tuotakaan tulisi yleistää. On erittäin loukkaavaa yleistää koulukiusattuja yhdeksi epäonnistujien ryhmäksi.
no kun noin kapea-alaisesti ajattelee , niin lista jatkuisi loputtomiin, työpaikkakiusatut ym. jne......
Siinähän on asiat jotka johtuvat aina jostain mitä voisi jatkaa ja jankuttaa tavallasi loputtomiin, juuri tuollaisten vuoksi eipä täällä kannata mitään kirjoittaa nimittäin asiaa.
Otatte aina jonkun erillisen kokonaisuuden ja alatte jauhaan epäolennaisia.
No laita foliohattu päähän ja juo porkkanamehua niin eiköhän se siitä............
T:Enpä enään keskeytä ahdistustanne täällä!
Aivan, olisi mukava olla foorumi jossa keskityttäisiin oikeasti vaihtoehtohoitoihin, eikä häiriköitäisi mollaamalla ja mustamaalaamalla lääketiedettä.
Voisihan tämä foorumi toimia jos palstalla olisi suurin piirtein puolueeton sheriffi, joka poistaisi häirikköviestit.
vaihtoehtohoitoja enemmän kuin lääketidettä, kun joku uskaltaa kertoa kokemuksistaan vaihtoehtohoidoista niin heti on joku mollaus kirjoitus palstalla. Kyllä totuudet lääketieteestä saa mielestäni kirjoittaa, tasapuolista pitää olla
niin lääketiedettäkin mustamaalataan. Pitäisikö ne töppäykset lakaista maton alle ja antaa vahingon kiertää. Ja kiertäähän se kuitenkin.
Palsta on 'Vaihtoehtoiset hoidot - yleistä', niin on täysin normaalia että sitä kritisoidaan/mollataan *tällä* palstalla, aivan kuten on täysin normaalia että lääketiedettä kritisoidaan/mollataan lääketiede-palstalla.
Epänormaalia on se että 'Vaihtoehtoiset hoidot - yleistä'-palstalla kritisoidaan/mollataan lääketiedettä. Kaipa se kertoo epänormaalista logiikasta tai jotain.
"Kyllä totuudet lääketieteestä saa mielestäni kirjoittaa, tasapuolista pitää olla"
Tasapuolisuus tarkoittaa sekä negatiivisten että positiivisten asioiden huomioon ottamista. Haluatko tälle palstalle vaikkapa paranemistarinoita tyyliin "Oli keuhkokuume, lekuri antoi antibiootteja, paranin. Mahtavaa!"??
Ei vaan kerrot ne lääketiede-palstalla.