Ei mennyt Sport konkurssiin

Juhani Tamminen ei onnistunut saamaan Vaasan Sportia ennen näkemättömään velkakierteeseen. Kiitos siitä, nyt todella säästyi kaikkien kunnia koska seura voi jatkaa maallista vaellustaan Mestiksessä nykyisellä budjetillaan.
Tamminen on finassimies viimeisen päälle.
1291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jatkaa ensi vuonna kisaa Kajaanin ja Mikkelin Jugurtin kanssa.

Toivottavasti Sport ei mene konkurssiin.

Kalpalainen


PS. Kannattaisiokohan vaihtaa valmentaja?
Tamminen ei antanut hyvää kuvaa itsestään tv:ssä. Onko Tamminen jotenkin säkehtynyt?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tahina Jumminen kirjoitti:

Juhani Tamminen ei onnistunut saamaan Vaasan Sportia ennen näkemättömään velkakierteeseen. Kiitos siitä, nyt todella säästyi kaikkien kunnia koska seura voi jatkaa maallista vaellustaan Mestiksessä nykyisellä budjetillaan.
Tamminen on finassimies viimeisen päälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu