Aino & Oona

Aino Katariina 5v ja Oona Emilia 2v saivat pikkuveljen, nimeä kahdesta vaihtoehdoista ei osata millään päättää, olisi kiva jos kertoisitte oman mielipiteen näistä nimistä:

Daniel Kristian
Samuel Kristian

kumpi kivempi?
5244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Samuel harvinaisempi =) eli sitä suosittelen, vanha kunnon nimi.

Äänestä

Minunkin mielestäni molemmat on kivoja, mutta tykkään Daniel-nimestä tosi paljon, joten ehdotan sitä.

Äänestä

Aino, Oona ja Daniel sointuu kauniimmin kuin Aino, Oona ja Samuel. Eli minä äänestän Danielia. Aino ja Daniel tosin niin kaukana toisistaan... Aino ja Taneli paremmat... Aino ja Samuli... Oona on erikoisempi... Aino, Oona ja Taneli... Lykkyä tykö...

Äänestä

Samuel Kristian on parempi.

Äänestä

Daniel Kristian on kauniimpi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wilma kirjoitti:

Aino Katariina 5v ja Oona Emilia 2v saivat pikkuveljen, nimeä kahdesta vaihtoehdoista ei osata millään päättää, olisi kiva jos kertoisitte oman mielipiteen näistä nimistä:

Daniel Kristian
Samuel Kristian

kumpi kivempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu