Mikä olisi siis se paras paikka oleilla n. viikko ? Santa Monicaaja Malibua kehuttu ja kuulostaisikin hyvältä, Downtownia haukuttu, ajateltiin vaan katsastaa pikaisesti. Onko lämpötilaeroja eri rantapaikoissa?
Sitten joku SIISTI hotellikin tarvis löytyä. Netissä vaihtoehtoja on niin paljon että helposti laittaa kätensä p....n
Mikä parasta LA:ta
4
1487
Vastaukset
- hufmar
Mitäs meinasit tehdä? Maailmasta löytyy kiljardisti parempia paikkoja rannalla oleiluun.
- hufmar
Meinaan vaan, että mitä sinä oikein haluat tehdä. LA on paikka, jossa voit aamulla käydä lainelautailemassa ja ehdit vielä loppupäiväksi vuorille laskettelemaan.
Suosittelisin, että tekisit listan kohteista joissa aiot käydä ja valitset hotellin alueelta, joka on sopivasti keskellä ja lähellä moottoritieliittymää.
Voihan sitä tietty ajella ympäri santa monicaa ja downtownia ja makoilla rannalla jos sellaiseta tykkää. - mitä haluan
hufmar kirjoitti:
Meinaan vaan, että mitä sinä oikein haluat tehdä. LA on paikka, jossa voit aamulla käydä lainelautailemassa ja ehdit vielä loppupäiväksi vuorille laskettelemaan.
Suosittelisin, että tekisit listan kohteista joissa aiot käydä ja valitset hotellin alueelta, joka on sopivasti keskellä ja lähellä moottoritieliittymää.
Voihan sitä tietty ajella ympäri santa monicaa ja downtownia ja makoilla rannalla jos sellaiseta tykkää.haluan tehdä, kaikkea mahdollista eli pällistellä ympärilleni ja ottaa arskaa. En oo aikaisemmin käynyt joten vähän paha sanoo
- hufmar
mitä haluan kirjoitti:
haluan tehdä, kaikkea mahdollista eli pällistellä ympärilleni ja ottaa arskaa. En oo aikaisemmin käynyt joten vähän paha sanoo
No arskaa saat siellä ottamattakin. Minä tässä meinaan vähän sitä, että voit ensin itse päättää ihan omassa päässä että mitä olis kiva tehdä. Paikat kyllä löytyy.
Minunkin tiedot on kyllä vähän vanhentuneet, kun asuin siellä noin 15 vuotta sitten. Tuskinpa se kuitenkaan on niin kovasti muuttunut. Sen vaan muistan, että melkein mitä vaan pystyi tekemään hienoissa puitteissa.
Esim urheilutapahtumat on aika siistejä. Itse en ole mikään penkkiurheilija, enkä ole käynyt katsomassa pelejä kuin muutaman hassun kerran elämäni aikana. Tuolla kävin kuitenkin kerran koripallo pelissä ja onhan se aika siistiä. Väkee on kun pipoo.
Esimerkkinä vain
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2394613Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii763055- 472463
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451767- 281703
- 791451
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851285PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143965- 69948
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894