Olen hiljan ollut silmälääkärissä sekä optikolla. Nyt siis piilarit käytössä. Nettisurffailun tuloksena näyttää olevan varsin edullisia hintoja, mutta onko joukossa myös ns. epäluotettavia firmoja, jolloin rahani menisivät hukkaan.
onko piilarikauppaa
joka edullinen ja luotettava
2284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
että Vision shop-nimisestä firmasta olen odottanut ennakkoon maksettua tilaustani nyt kuukauden päivät. Tosin olen kuullut, että jotkut muut ovat sieltä tavaraa saaneet, mutta toista kertaa en varmastikaan lähde sieltä tilaamaan, kävi niin tahi näin. Kirjoitukseni on alempana.
Tosin suomalaisista nettikaupoista pitäisi ainakin rahat saada takaisin jos ei tilausta toimiteta, ulkomaisten kanssa voi olla hankalampaa jos ongelmia tulee.
Minäkin erehdyin tilaamaan piilarit Yourlenses-verkkokaupasta. Eipä ole kuulunut tuotetta saatikka tilausvahvistusta ennakkoon maksetusta tilauksestani. Eivät vastaa edes sähköpostitiedusteluihini. Annan kullanarvoisen vinkin: käytä vain sellaista verkkokauppaa josta voit ostaa laskulla tai postiennakolla. Älä tee sinä sitä virhettä, että maksat verkkopankkipainikkeella ennakkoon tilauksesi.