DVD rw- Kuvaukset eivät näy!

Kuvasin videokameralla dvd rw- levylle kuvauksia, joita en saanut näkymään missään. Isobusterin avulla sain kuitenkin kuvaukset kaivettua näkymään koneella VLC media playerissa. Mutta siinäkin koko homma näkyy "nopeutettuna". Miksi? Ja miten saisin ne näkymään normaalisti ja myös windows media playerissa?

Olisin todella kiitollinen avusta! :)
3367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

levy suljettu/päätetty kamerassa?

Oikeesti kannattais myydä kamera ja ostaa mini-dv tai hdv kamera nauhalla.

Äänestä
  • Ei ole viimeistelty kamerassa, koska kamera ei suo minulle sitä vaihtoehtoa :/ Kohtaa "finalize" ei voi valita. En tiedä missä vika..

    Äänestä

  • Neittokainen kirjoitti:

    Ei ole viimeistelty kamerassa, koska kamera ei suo minulle sitä vaihtoehtoa :/ Kohtaa "finalize" ei voi valita. En tiedä missä vika..

    ns. VR-moodissa? Jotkut soittimet ei tajua VR-moodista mitään

    Tutki ohjekirjaa ja etsi sanoja video mode ja vr mode

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neittokainen kirjoitti:

Kuvasin videokameralla dvd rw- levylle kuvauksia, joita en saanut näkymään missään. Isobusterin avulla sain kuitenkin kuvaukset kaivettua näkymään koneella VLC media playerissa. Mutta siinäkin koko homma näkyy "nopeutettuna". Miksi? Ja miten saisin ne näkymään normaalisti ja myös windows media playerissa?

Olisin todella kiitollinen avusta! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu