Aamulehden tilauksien peruutus

joukolla levikkiä alas

Aamulehti jatkaa roskajournalismiaan, joten mekin jatkamme tilausperuutusten tehtailua. Tilauksesi lopetat kätevästi:
Asiakaspalvelu: p. 0800 96665 tai [email protected]

21

7489

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tillaaja

      eikä jatketa!

    • Kallis kuin mikä

      EI niin

    • malehdenluin

      Kertokaa nyt sentään mitä pahaa se Aamulehti on tehnyt, sillä ei kaikilla ole sitä iloa että pystyisi peruuttamaan tilauksen!

    • lopeta tilaus

      Nyt kun pienensivät sivukokoa kannattaa näyttää kuluttanana miltä se tuntuu, kun maksaa isosta ja saakin kääpölehden, jossa vielä täysin puolueellista uutisointia, vaikka persujen haukkumisen ovat vähäksi aikaa lopettaneet.
      On syytä perua tilauksensa nyt niin se vaikuttaa eniten.

      • Vanhajuttu.

        Juttu on jo muutaman vuoden vanha. Luuletko asian olevan enää ajankohtainen?


      • Suomisuomalaisille

        Lopetin jo tilaukseni kun alkoi vituttaan toi maahanmuuttajien myötämielisyys lehdessä. Juttuja mamuista melkein joka lehdessä ja helvetin myötämielisesti kirjoitettu. Ei niitä jaksa lukea. AL on niin läpinäkyvästi "suvakkilehti" vaikka mitä väittäisivät. Itsenäisyyspäivän lehdessäkin vaan mamuista isot jutut sisällä sekä etusivulla, vaikka olisi pitänyt olla sotaveteraaneista jotka itsenäisyyden meille henkensä uhalla ovat taistelleet. Missä olivat jutut heistä, presidenteistä, muista suomalaisista merkkihenkilöistä ? Missä Suomen lippu ? No olihan se helvetin pienellä yläkulmassa. Huh huh mitä toimintaa aamulehdeltä. Kaiken lisäksi seuraavan päivän lehdessä aamulehden toimittaja kirjoittaa että "maahanmuuttajilla on hyvä työkyky" !! Millähän perusteella ?? Eivät osaa puhua suomea, eivät ymmärrä suome, eivät lukea, eivät kirjoittaa. Eikö näitä kaikkia muka tarvita että on "hyvä työkyky" ? Kyllä ainakin minun mielestäni. No ottakoot sinne aamulehteen näitä "hyvän työkyvyn" omaavia eintasopakolaisia töihin kun niitä kerran niin kehuvat !! Aamulehteä ei enää meille tule !


      • rbu7tzmx

        Lopetan aamulehden tilauksen laskutuskauden lopussa
        asiakasnumero 2741064 Liisa Vilenius Kaarina maununtyttärentie 1041 36200 Kangasalaolen maksanut laskun ajalle 10.3.- 07.04.2016, lehden saa halvemmalla kun käyttää ns. tarjouksia joita marketeiisa jaetaan. Kiitos


    • kysyn vuan

      // joukolla levikkiä alas /////jos joukot peruu tilauksensa,,niin montako joukoa on tilaajissa?by the way..miten kuuluu Yleistä aseista..osastoon,,,,,harva käyttää aamulehtee aseenansa,,ja mikä lienee aamulehden kaliiperi??

      • kaliiperia

        on pienennetty.... Lienee maailmanlaajuinen käytäntö ??? Nyt voi taistelija kuljettaa isompaa lehtinippua mukanaan kerralla.


    • sherlokki holmunen

      pieleen menee--//kuljettaa isompaa lehtinippua mukanaan/// nippu on saman kokoinen ja painoinen,,,,mutta lehtiä on enemmän..

    • yxteuskaj

      Teuvo Jalonen katepalintie13as2 37500 Lempäälä. Asiakasnumero 1613143 Lopetan aamulehden tilauksen 01.03.2016.

    • kirveskantainen

      Pauliinaa on sorrettu Aamulehdessä. Tilaatko sitä vielä?

      • Anonyymi

        eläkeläisellä ei riitä rahat syöpälääkkeisiin ja erikoisruokavalintoihin sentakia jostain täytyy supistaa orpopojan tapaan


    • Nythän_viikonvaihteessa

      viikko sitten oikein PÄÄKIRJOITUKSESSA kirjoiterttiin, että kun Suomessa on liikaa l(luvallisia) aseita.
      Liikaa aseita mihin?
      Vieraan vallan vastustamiseen?
      Joukkomurhiin?
      Kouluampumisiin?

      Luvattomista aseistahan kukaan ei ole huolissaan. Vain niistä luvallisista, että niitä herra paratkoon on niin-ja-niin paljon.

      No varmaan onkin.

      Suomessa rekisteröidään jokainen laite, joka sanoo PAM.

      Ranskassa kertalaukeava haulikko on mataloustyökalu, kuten kirves tai talikko. Niitä ei rekisteröidä.

      Ja Suomessa siis on kolmanneksi eniten aseita Jemenin ja (mikä se toinen valtio on) jälkeen????

      Mitenkäs Syyria ja Irak sekä Libanon ja Israel? Siellä on kaikki kunnossa ja järjestyksessä, eikö totta.

      Ja tokihan edesmenneen Jugoslavian alueet on pyssyistä putsattu.

      Afrikassa toki kaikki ampuma-aseet rekisteröidään... jne.

      SIIS SUOMESSA ON LIIKAA PAHOJA PYSSYJÄ, JOTKA IHAN ITSEKSEEN AMUSKELEE IHMISIÄ!!!!

      Mutta esitän tässä kysymyksen:

      - Aseteknologia ei käytännössä tämmöisen normiampujan suhteen ole muuttunut 70-luvun jälkeen. Silloinkin oli pistooleita, kivääreitä ja haulikkoja. Oli itselataavia ja pulttilukkoisia.
      - Miksi siis nyt 90-luvun lopusta lähtien aseet ovat olleet ongelma? Sodassa traumatisoituneet ihmiset varmaan kokivat pahempia asisoita kuin pullamössösukupolvi, joka nämä koulusurmat toteutti seuraavilla reunaehdoilla:

      - Kyseessä oli ensimmäinen ase.
      - Tekijä ei ollut suorittanut armeijapalvelusta loppuun asti.

      Päätelmä:
      Aina 90-luvulle asti hullut olivat hullujenhuoneella ja vain armeijan käyneille vallesmanni myönsi aseluvat. Mitäs sitä sivari tms. tussarilla ???

      No siitäkös se älämölö nousi tasa-arvosta. Ja toiseen ääripäähän: Kaikille kaikkea, ettei sille sivarihinttarille tule paha mieli kun ei pyssyä saanut.

      Ja... Noh... arvatkaapas loput... Rehellisten aseharrastajien piikkiin tämä lopputulos tietysti laitettiin. Kuinkas muuten?

      • 7plus13

        Niinpä. Taas kerran ampumatapauksen jälkeen uutisissa hehkutettiin kuinka suomessa on maailman eniten aseita ja kerrottiin rekisterissä olevat määrät ja viimevuonna rekisteröidyt määrät jota lähestulkoon siunattiin kun aseluvat on tiukentuneet.
        Edelleen kysyn kuten jokakerta tällaisten uutisten jälkeen miksi hullut liikkuvat vapaina koska tuokin oli saanut väkivaltarikos syytteitä, miksi syyttömiä syyllistetään vaikka hänelläkin ollut ase oli varastettu, miksi vain luvalliset aseet kiinnostavat julkisuudessa mutta tuhannet luvattomat eivät???
        Ainiin laillisen aseen jota säilytetään laittomasti saa laillisesti varastaa. Siksihän syyttömiä aina ensin tässä maassa rangaistaan. Itsellänikin aseet ovat panssaroidussa kaapissa. Jos joku ryökäle polttoleikkaa ne sieltä haltuunsa syyhän on ensin minun. Sama se sille varkaalle. Aseenomistus nykyään on lähtökohta että olet lain edessä aina altavastaaja.


    • e-lasku

      9.12 2016 Lopetan Aamulehden tilauksen laskutuskauden loppuun .Asiakasnumero 1755233 Eila Paavilainen Urjalantie 27 as 6 31760 Urjala. Kiitos !

      • eiääliö

        Kuule, ei Aamulehden tilauspalvelu lue Suomi24 keskustelupalstaa. Lenden peruutus kannattaisi varmaankin tehdä tilauspalveluun eikä tänne keskustelupalstalle.


    • Anonyymi

      Väärä palsta, mene jonnekkin lehtipalstalle.

      • Anonyymi

        Aamulehden digilehti ei tänään avautunut, jos tulee vastaavaa vielä, lopetan tilauksen.

        Sisältö on kyllä uutis?ia häiritsevästi mennyt suvakkilinjalle.


    • Anonyymi

      Tota saatanan lehteä ei saa peruttua mitenkään, eivät vastaa s postiin, ei puhelimeen.
      Vaikka teet lehden sivuilla peruutuksen niin silti pistävät aina uutta laskua.
      Lopetin edellisen jakson jo puoli vuotta sitten ja taas pistävät laskua uudesta tilauksesta.
      En enään ikinä mene tuohon vipuun että tilaan niiltä lehteä kun saan tämän loppumaan.
      Kannattaa varoa kyseistä lehteä, koska tilauksen peruminen on ilmeisesti mahdotonta.

      • Anonyymi

        Ihme ruikutusta. Ilmoita asiakaspalveluun sähköpostitse, ettet jatka tilausta. Jos lähettävät lskun, niin älä maksa ja ilmoita ettet ole tilannut lehteä ja liitä aiempi sähköposti mukaan. Jos laittavat perintään, niin tee kuluttajavalitus äläkä maksa. Jos jatkavat perintää, niin riitauta asia oikeudessa. Voitat takuuvarmasti.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      158
      1483
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      255
      1063
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      183
      702
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      691
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      199
      638
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      605
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      536
    8. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      66
      496
    9. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      30
      474
    10. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      459
    11. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      31
      451
    12. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      440
    13. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      53
      427
    14. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      25
      425
    15. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      37
      422
    16. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      419
    17. Valtiomies puhuu?

      "Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. – 
      Maailman menoa
      77
      394
    18. Onko meillä mies

      Kakki hyvin?🤨
      Ikävä
      27
      390
    19. 19
      384
    20. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      383
    Aihe