Aamulehden tilauksien peruutus

joukolla levikkiä alas

Aamulehti jatkaa roskajournalismiaan, joten mekin jatkamme tilausperuutusten tehtailua. Tilauksesi lopetat kätevästi:
Asiakaspalvelu: p. 0800 96665 tai [email protected]

21

6812

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tillaaja

      eikä jatketa!

    • Kallis kuin mikä

      EI niin

    • malehdenluin

      Kertokaa nyt sentään mitä pahaa se Aamulehti on tehnyt, sillä ei kaikilla ole sitä iloa että pystyisi peruuttamaan tilauksen!

    • lopeta tilaus

      Nyt kun pienensivät sivukokoa kannattaa näyttää kuluttanana miltä se tuntuu, kun maksaa isosta ja saakin kääpölehden, jossa vielä täysin puolueellista uutisointia, vaikka persujen haukkumisen ovat vähäksi aikaa lopettaneet.
      On syytä perua tilauksensa nyt niin se vaikuttaa eniten.

      • Vanhajuttu.

        Juttu on jo muutaman vuoden vanha. Luuletko asian olevan enää ajankohtainen?


      • Suomisuomalaisille

        Lopetin jo tilaukseni kun alkoi vituttaan toi maahanmuuttajien myötämielisyys lehdessä. Juttuja mamuista melkein joka lehdessä ja helvetin myötämielisesti kirjoitettu. Ei niitä jaksa lukea. AL on niin läpinäkyvästi "suvakkilehti" vaikka mitä väittäisivät. Itsenäisyyspäivän lehdessäkin vaan mamuista isot jutut sisällä sekä etusivulla, vaikka olisi pitänyt olla sotaveteraaneista jotka itsenäisyyden meille henkensä uhalla ovat taistelleet. Missä olivat jutut heistä, presidenteistä, muista suomalaisista merkkihenkilöistä ? Missä Suomen lippu ? No olihan se helvetin pienellä yläkulmassa. Huh huh mitä toimintaa aamulehdeltä. Kaiken lisäksi seuraavan päivän lehdessä aamulehden toimittaja kirjoittaa että "maahanmuuttajilla on hyvä työkyky" !! Millähän perusteella ?? Eivät osaa puhua suomea, eivät ymmärrä suome, eivät lukea, eivät kirjoittaa. Eikö näitä kaikkia muka tarvita että on "hyvä työkyky" ? Kyllä ainakin minun mielestäni. No ottakoot sinne aamulehteen näitä "hyvän työkyvyn" omaavia eintasopakolaisia töihin kun niitä kerran niin kehuvat !! Aamulehteä ei enää meille tule !


      • rbu7tzmx

        Lopetan aamulehden tilauksen laskutuskauden lopussa
        asiakasnumero 2741064 Liisa Vilenius Kaarina maununtyttärentie 1041 36200 Kangasalaolen maksanut laskun ajalle 10.3.- 07.04.2016, lehden saa halvemmalla kun käyttää ns. tarjouksia joita marketeiisa jaetaan. Kiitos


    • kysyn vuan

      // joukolla levikkiä alas /////jos joukot peruu tilauksensa,,niin montako joukoa on tilaajissa?by the way..miten kuuluu Yleistä aseista..osastoon,,,,,harva käyttää aamulehtee aseenansa,,ja mikä lienee aamulehden kaliiperi??

      • kaliiperia

        on pienennetty.... Lienee maailmanlaajuinen käytäntö ??? Nyt voi taistelija kuljettaa isompaa lehtinippua mukanaan kerralla.


    • sherlokki holmunen

      pieleen menee--//kuljettaa isompaa lehtinippua mukanaan/// nippu on saman kokoinen ja painoinen,,,,mutta lehtiä on enemmän..

    • yxteuskaj

      Teuvo Jalonen katepalintie13as2 37500 Lempäälä. Asiakasnumero 1613143 Lopetan aamulehden tilauksen 01.03.2016.

    • kirveskantainen

      Pauliinaa on sorrettu Aamulehdessä. Tilaatko sitä vielä?

      • Anonyymi

        eläkeläisellä ei riitä rahat syöpälääkkeisiin ja erikoisruokavalintoihin sentakia jostain täytyy supistaa orpopojan tapaan


    • Nythän_viikonvaihteessa

      viikko sitten oikein PÄÄKIRJOITUKSESSA kirjoiterttiin, että kun Suomessa on liikaa l(luvallisia) aseita.
      Liikaa aseita mihin?
      Vieraan vallan vastustamiseen?
      Joukkomurhiin?
      Kouluampumisiin?

      Luvattomista aseistahan kukaan ei ole huolissaan. Vain niistä luvallisista, että niitä herra paratkoon on niin-ja-niin paljon.

      No varmaan onkin.

      Suomessa rekisteröidään jokainen laite, joka sanoo PAM.

      Ranskassa kertalaukeava haulikko on mataloustyökalu, kuten kirves tai talikko. Niitä ei rekisteröidä.

      Ja Suomessa siis on kolmanneksi eniten aseita Jemenin ja (mikä se toinen valtio on) jälkeen????

      Mitenkäs Syyria ja Irak sekä Libanon ja Israel? Siellä on kaikki kunnossa ja järjestyksessä, eikö totta.

      Ja tokihan edesmenneen Jugoslavian alueet on pyssyistä putsattu.

      Afrikassa toki kaikki ampuma-aseet rekisteröidään... jne.

      SIIS SUOMESSA ON LIIKAA PAHOJA PYSSYJÄ, JOTKA IHAN ITSEKSEEN AMUSKELEE IHMISIÄ!!!!

      Mutta esitän tässä kysymyksen:

      - Aseteknologia ei käytännössä tämmöisen normiampujan suhteen ole muuttunut 70-luvun jälkeen. Silloinkin oli pistooleita, kivääreitä ja haulikkoja. Oli itselataavia ja pulttilukkoisia.
      - Miksi siis nyt 90-luvun lopusta lähtien aseet ovat olleet ongelma? Sodassa traumatisoituneet ihmiset varmaan kokivat pahempia asisoita kuin pullamössösukupolvi, joka nämä koulusurmat toteutti seuraavilla reunaehdoilla:

      - Kyseessä oli ensimmäinen ase.
      - Tekijä ei ollut suorittanut armeijapalvelusta loppuun asti.

      Päätelmä:
      Aina 90-luvulle asti hullut olivat hullujenhuoneella ja vain armeijan käyneille vallesmanni myönsi aseluvat. Mitäs sitä sivari tms. tussarilla ???

      No siitäkös se älämölö nousi tasa-arvosta. Ja toiseen ääripäähän: Kaikille kaikkea, ettei sille sivarihinttarille tule paha mieli kun ei pyssyä saanut.

      Ja... Noh... arvatkaapas loput... Rehellisten aseharrastajien piikkiin tämä lopputulos tietysti laitettiin. Kuinkas muuten?

      • 7plus13

        Niinpä. Taas kerran ampumatapauksen jälkeen uutisissa hehkutettiin kuinka suomessa on maailman eniten aseita ja kerrottiin rekisterissä olevat määrät ja viimevuonna rekisteröidyt määrät jota lähestulkoon siunattiin kun aseluvat on tiukentuneet.
        Edelleen kysyn kuten jokakerta tällaisten uutisten jälkeen miksi hullut liikkuvat vapaina koska tuokin oli saanut väkivaltarikos syytteitä, miksi syyttömiä syyllistetään vaikka hänelläkin ollut ase oli varastettu, miksi vain luvalliset aseet kiinnostavat julkisuudessa mutta tuhannet luvattomat eivät???
        Ainiin laillisen aseen jota säilytetään laittomasti saa laillisesti varastaa. Siksihän syyttömiä aina ensin tässä maassa rangaistaan. Itsellänikin aseet ovat panssaroidussa kaapissa. Jos joku ryökäle polttoleikkaa ne sieltä haltuunsa syyhän on ensin minun. Sama se sille varkaalle. Aseenomistus nykyään on lähtökohta että olet lain edessä aina altavastaaja.


    • e-lasku

      9.12 2016 Lopetan Aamulehden tilauksen laskutuskauden loppuun .Asiakasnumero 1755233 Eila Paavilainen Urjalantie 27 as 6 31760 Urjala. Kiitos !

      • eiääliö

        Kuule, ei Aamulehden tilauspalvelu lue Suomi24 keskustelupalstaa. Lenden peruutus kannattaisi varmaankin tehdä tilauspalveluun eikä tänne keskustelupalstalle.


    • Anonyymi

      Väärä palsta, mene jonnekkin lehtipalstalle.

      • Anonyymi

        Aamulehden digilehti ei tänään avautunut, jos tulee vastaavaa vielä, lopetan tilauksen.

        Sisältö on kyllä uutis?ia häiritsevästi mennyt suvakkilinjalle.


    • Anonyymi

      Tota saatanan lehteä ei saa peruttua mitenkään, eivät vastaa s postiin, ei puhelimeen.
      Vaikka teet lehden sivuilla peruutuksen niin silti pistävät aina uutta laskua.
      Lopetin edellisen jakson jo puoli vuotta sitten ja taas pistävät laskua uudesta tilauksesta.
      En enään ikinä mene tuohon vipuun että tilaan niiltä lehteä kun saan tämän loppumaan.
      Kannattaa varoa kyseistä lehteä, koska tilauksen peruminen on ilmeisesti mahdotonta.

      • Anonyymi

        Ihme ruikutusta. Ilmoita asiakaspalveluun sähköpostitse, ettet jatka tilausta. Jos lähettävät lskun, niin älä maksa ja ilmoita ettet ole tilannut lehteä ja liitä aiempi sähköposti mukaan. Jos laittavat perintään, niin tee kuluttajavalitus äläkä maksa. Jos jatkavat perintää, niin riitauta asia oikeudessa. Voitat takuuvarmasti.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      137
      7566
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      29
      2896
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      320
      1717
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      256
      1383
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      106
      1204
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1149
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1052
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      926
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      19
      908
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      901
    Aihe