virhekoodi 80048820

Hei,

mahtaako joku tietää missä piilee vika kun kirjautuessa antaa virhekoodin 8004882? Korjatessa sanoo että hosts-tiedostossa vikaa, yritän ohjelman avulla puhdistaa kys. tiedostoa mutta ei auta.

Voiko tälle tehdä jotain? Poistin ohjelman ja asensin uudestaan, ei auttanut.
3774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

virhenumerolla

Äänestä
  • kyllä googlasin, en löytänyt vastausta joten pyysin apua.

    ongelma ratkesi kuitenkin ja näytti olleen tietokoneen asetusten sattumanvarainen hyppääminen vuoteen 2008, joka esti kirjautumisen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lentoi kirjoitti:

Hei,

mahtaako joku tietää missä piilee vika kun kirjautuessa antaa virhekoodin 8004882? Korjatessa sanoo että hosts-tiedostossa vikaa, yritän ohjelman avulla puhdistaa kys. tiedostoa mutta ei auta.

Voiko tälle tehdä jotain? Poistin ohjelman ja asensin uudestaan, ei auttanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu