otin lennot (euroopan sisällä) Travellinkin kautta finnairilta. Lennot on 2.5 kk kuluttua. Voiko lentoja travellinkin kautta otettuna perua mitenkään?
Että saisi edes osan rahoista takaisin vai antaako olla vain käyttämättä?
maksoi vain noi 400€.
Myydä jollekin toiselle?
Että saisi edes osan rahoista takaisin vai antaako olla vain käyttämättä?
maksoi vain noi 400€.
Myydä jollekin toiselle?
Vastaukset 3
Vanhimmat
luokan liput niin rahoja ei tipu eikä lentoja voi muille myydä edes rahalla. Nimiä ei myös muutella edes rahasta.
Ainoa toivo on, että sairastut juuri ennen lentoa ja vakuutuksesi on kunnossa, josta voit saada rahat takaisin tai yhtiö muuttaa lentoaikoja reilusti, jolloin on mahdollista perua liput ja saat rahat takaisin.
Ihan sama mistä liput ostettu (vaikka suoraan Finnairiltakin) jos ne on ne halvimmat niin lähes aina on sääntönä ettei ole minkäänlaista muutos- tai peruutusmahdollisuutta.
Matkavakuutus ja sairaustapaus /lähiomaisen kuolema tai sitten myöhästyminen liikenneonnettomuuden yms. johdosta taitaa olla ne ainoat vaihtoehdot kuten edellinen juuri totesikin.
Äläs nyt. Voi ne liput myydäkin, kunhan ostajalla on vain sama etu- ja sukunimi kuin myyjällä.