uloskirjautuminen

hotellista

Onko kokemusta, kun joidenkin hotellien tiedoissa lukee et uloskirjautuminen esim. 7.00-12.00 ja kuitenkin olisi ympärivuorokautisesti respa auki, että voiko sieltä kirjautua ulos aiemmin?? Muutama hyvä hotelli löytyi, mutta tälläisiä tekstejä oli tiedoissa, joten joudunko ne unohtamaan?!

2

491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huomannut

      tutkia noita aikoja. Jos edellisenä iltana maksat huoneesi jo valmiiksi, niin ei lähdön pitäisi olla ongelma mihinkään aikaan. Näin me olemme ainakin tehneet, kun on ollut aikainen lähtö. Jos huoneen hintaan kuuluu aamiainen, niin sitä ei tietysti saa kuin aamiaisaikaan.

      • ergio

        eli siis aika moni hotelli antaa aamiaisen mukaan aikaisille lähtijöille. Pakkaavat Frühstück zum Mitnehmen, leipiä ja juomaa pussiin, jonka voit vaikka lentoasemalla tyhjennellä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      104
      9314
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4509
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1966
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1841
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1600
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1341
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      37
      1270
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      907
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      892
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      883
    Aihe