Paljonko Bora painaa

Nettisivuilta näkyy vain kokonaismassa mutta paljonko on boran omapaino (eri moottoreilla)? Vai enkö vain löytänyt sitä?

Helpottaa nääs vertailua muihin saman kokoluokan vekottimiin.
41772
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Merkki: VOLKSWAGEN
Malli: 4D BORA SEDAN 1.9TDI AUTOMATIC-1J/250
Tyyppikoodi: xxxxx61165
Väri: HARMAA
Lisäväri: vaalea
Ajoneuvon käyttövoima : DIESELÖLJY
Valmistusmaa: Saksan liittotasavalta
Moottorin tilavuus: 1.890
Moottorin teho: 74.000
Ahdin: ahdin
Kattokuorma: 75
Pituus: 437
Leveys: 174
Omamassa: 1433
Kokonaispaino: 1890
Istumapaikkojen lukumäärä kuljettajan lisäksi: 4
Jarrut: nestetoim. alipainetehostetut
Lukkiutumisen esto: lukkiutumattomat
Akselimassat: 1020, 930, 0, 0, 0
Takaylitys: 98
Valmistajan sallima akselipaino: 1020, 930, 0, 0, 0
Valmistajan sallima kokonaispaino: 1890
Valmistajan sallima perävaunun paino jarruitta: 600
Valmistajan sallima perävaunun paino jarruin: 1300
Vähäpäästöisyys: vähäpäästöinen

CO päästöt: 0.115
CO2 päästöt: 173.000
HC päästöt:
NOX päästöt: 0.432
HC ja NOX päästöt: 0.456
Hiukkaspäästöt: 0.028
Kulutus taajamassa: 8.600
Kulutus maantiellä: 5.100
Yhdistetty kulutus: 6.400
Ohiajomelu: 69.000

Äänestä
  • Kylläpä se Slovakian hapateräs on painavaa tavaraa... Pakko laittaa paksummasta??

    Äänestä

  • 1,5tn kirjoitti:

    Kylläpä se Slovakian hapateräs on painavaa tavaraa... Pakko laittaa paksummasta??

    Yllättävän jämäkältähän tämä Bora on tuntunutkin... noin pikkuautoksi. Mutta niinhän sitä sanotaan että "Paino on voimaa ja ylipaino ylivoimaa" :)

    Äänestä

  • Jätkä kirjoitti:

    Yllättävän jämäkältähän tämä Bora on tuntunutkin... noin pikkuautoksi. Mutta niinhän sitä sanotaan että "Paino on voimaa ja ylipaino ylivoimaa" :)

    Kyllähän se bora semmonen jööti on....porukoiden bora tai itseasiassa nykyinen ja se entinen parempi (bensavehe) jää kuin nallit kalliolle ku omalla 12 v vanhemmalla golperolla puskee kaasua......=) =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vertailija kirjoitti:

Nettisivuilta näkyy vain kokonaismassa mutta paljonko on boran omapaino (eri moottoreilla)? Vai enkö vain löytänyt sitä?

Helpottaa nääs vertailua muihin saman kokoluokan vekottimiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu