Irroitin raidetangon pään, alatukivartta pitävän pultin, ja jarrusatulan. Alatukivarren nivel tulee ainoastaa vähän yli senti alas ja sitten on kun olisi hitsattu. Olen koettanut levittää rakoa siinä takana, mutta ei tunnu mikään auttavan. Se liikku hyvin siihen eka asentoon, mutta sitten en saa väännettyä sitä niin paljon, että saisi siirrettyä jousipaketin sivuun.
Olisiko jollain kikkaa, millä siitä selvitään. Ohjekirjassa ei ole muuta, kuin se mitä jo olen tehnyt. Yläpuolinen liitos ei tietenkään irtoa, kun ei ole auki alhaalta.
Olisiko jollain kikkaa, millä siitä selvitään. Ohjekirjassa ei ole muuta, kuin se mitä jo olen tehnyt. Yläpuolinen liitos ei tietenkään irtoa, kun ei ole auki alhaalta.
Vastaukset 2
Vanhimmat
en tiedä auttaakos mutta löysää tukivarren ne kaksi pulttia,vois ehkä auttaa.itse vahdoin juuri koko tukivarren.
Ruosteen irroitinta ja lekaa kylkeen,sen jälkeen rautakangella tai vastaavalla kammeten pallonivelen kiinitys pois reijästään.Auto pitää olla tukevasti pukitettuna ja kangen toinen pää tarkasti tukevasti vetoakselia tai runkoa vasten tai vaihteistoa riippuen kumpaa puolta irroittaa.Jos veto akselia irroitaa vielä pyörän navan keski mutteri niin voi nykästä irti vaihdelaatikosta.