Tässä köyhä olis ostamassa n. 10 vuotta wanhaa autoa, ja yksi vaihtoehto olisi tuo bora.
Millainen auto ja minkälaista tyyppivikaa? Tohtiiko ostaa ja mikä olisi tuota parempi tai huonompi ostos tuossa hinta ja ikäluokassa.
bora 00-02
4
948
Vastaukset
- Huru-ukko
Niin, kannattaa olla tarkka. Niissä tinkii olemaan huohottimen jäätymistä, veden kerryttmistä, kilkatusta, ym. Tunnetusti susi toi 1.4 kone...
1.6 bensa tai 1.9 sdi/tdi, niin kelpo peli! - on kyllä
Vaihteiston kestävyysongelmia, jos sen tyyppi on DUU, käytetty 1,4-1,6 -litraisissa koneissa. Vaihteiston tasauspyörästön niitit tahtovat irtoilla, jos on harrastettu pienillä kierroksilla vedättämistä. Muuten ongelmaton peli.
- 5000e kärry
Halpa auto pitäs löytää ja boraa kans kattonu. Sen 1,4koneen voi unohtaa siis heti. Entä tuo 1.6bensa,onko ne 8valve koneita kaikki? Mikä ompi jakopään vaihtoväli? 100tkm ja onko iälle vaihtoväliä. Onko samaa kulutusluokkaa kun muutkin 1.6koneiset kanssakilpailijat(primera,vetcra jne)
- boristin
5000e kärry kirjoitti:
Halpa auto pitäs löytää ja boraa kans kattonu. Sen 1,4koneen voi unohtaa siis heti. Entä tuo 1.6bensa,onko ne 8valve koneita kaikki? Mikä ompi jakopään vaihtoväli? 100tkm ja onko iälle vaihtoväliä. Onko samaa kulutusluokkaa kun muutkin 1.6koneiset kanssakilpailijat(primera,vetcra jne)
moro!osta 8v 1,6 ,on noista kaikkein luotettavin.itselläni on 370tkm ajettu bora ja eipä ole isompia vikoja ollut.oven lukkojen toiminta kannattaa tarkistaa huolella,vanhemmiten mikrokytkimet temppuilee.ja taka-akselin puslat alkaa olla vaihtokunnossa 150tkm jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017503
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?945328- 834977
- 1364354
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113120- 522739
- 462732
- 552322
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818112299Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211900