olemme menossa kesäkuussa palma novaan. olemme varanneet lennot ja hotellin itse, joten matkanjärjestäjän kyyditystä ei ole.
taksilla pääsisimme varmasti helpoiten, mutta tuntuu turhan tyyriiltä, joten olemme päätymässä bussikuljetukseen. MUTTA mistä kohtaa kentältä ne lähtee ja paljon maksaa? ja olen lukenut, että suoraa bussia palma novaan ei ole vaan pitää vaihtaa palmassa, onko totta? ei kyllä innosta siellä väsyneenä/kuumassa raahata laukkuja...
millä ihmeellä
3
744
Vastaukset
- Kupla76
Moi,
Taksi maksoi viime kesänä
Palman lentokentältä Magalufiin n. 45 €,
eli Palma Novaan suunnilleen sama raha.
Busseista en tiedä.- matkailua
Vastasit itse kysymykseesi,lähestulkoon.Jos ei paljon kiinnosta raahata laukkuja helteellä,on taxi paras ja ainoa vaihtoehto.Ei sitä kukaan muukaan puolestasi tee.Mukavuudesta tunnetusti saa aina maksaa vähän enemmän.Tuskin lomabudjettisi pariin taximatkaan kaatuu.Jos niin kuitenkin asia on,on ehkä viisainta olla lähtemättä koko matkalle.
- Lentokenttä-Palma Nova
Tässä linkit lentokentän bussiin (hinta 1.85) sekä Plaza Espanjalta lähteviin Palma Novan busseihin,klikkaa bussinnumeroa ja saat aikataulun esiin,hintasta ei tietoa,mutta veikasin n.1,30. http://www.spanish-airport-guide.com/palma-airport-buses.html http://www.caib.es/sacmicrofront/contenido.do?idsite=330&cont=8767
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2252960Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1822596Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101227Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1351144- 701078
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2871050Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3431013Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20959Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22798