Juuri NYT! suora rukousohjelma netissä tänä iltana

15.4. klo 19-21

Olet tervetullut seuraamaan ja osallistumaan tänään keskiviikkoiltana suoraan Juuri NYT! -rukousohjelmaan, klo 19 - 21. Osoite on:

http://www.nokiamissio.com/nettitv/

Juuri NYT! on nettirukousohjelma, johon voit jättää rukouspyyntöjä ja kiitosaiheita. Rukoilemme puolestasi suorassa lähetyksessä.

Tällä kertaa ohjelma tulee suorana lähetyksenä Tampereen ja Jyväskylän lisäksi Nokia Mission Hämeenlinnan toimipisteen avajaisista.

Ohjelmassa mukana mm. Markku Koivisto, Terhi ja Juha Ranta-Ojala, Jorma Haarala ja Jukka Mononen.

Vot jättää rukouspyyntöjä tai kiitosaiheita verkkokaavakkeella. Lisäksi voit lähettää tekstiviestin tai soittaa rukouspuhelimeen. Numerot tulevat näkyviin ohjelman alkaessa.

Olet sydämellisesti tervetullut lähetykseen mukaan myös paikanpäälle:

* Tampere Areenalle (pieni yläsali, käynti takakautta)
* Helsingissä osoitteeseen Käenkuja 1B (Sörnäisten metroaseman lähellä)
* Hämeenlinnassa osoite on Sycnaeuksenkatu 6A (sata ensimmäistä mahtuu mukaan)
* Jyväskylän tiloissa osoitteessa Yliopistonkatu 28 A.

1

540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos...

      muistutuksesta. On hienoa, että joku viitsii muistuttaa palstalaisia. Ihana ohjelma on aina ollut ja on nytkin varmaan. Aina uutta ja virkistävää! Jeesus siunatkoon kaikkia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      30
      3700
    2. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      49
      1608
    3. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      73
      1328
    4. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      75
      1171
    5. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1031
    6. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      170
      1021
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      78
      862
    8. Olisit ollut niin

      Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua
      Ikävä
      37
      760
    9. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      47
      735
    10. Mikä tekee kuuman

      Kaivatustasi?
      Ikävä
      39
      699
    Aihe