Vielä valuutasta

Eli voinko lähtee Budapestiin ilman paikallista rahaa ja nostaa sieltä automaatilta forinteja Suomalaisella luottokortilla?
1551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mutta minusta on hyvää jos on pari kymppiä etukäteen vaihdettuna taskussa :)
Se on totta että kurssi on parempaa täällä, nyt noin 280 HUF (285 HUF) = 1 EUR jos no comission rahanvaihdossa vaihdetaan. ( Ei Ferihegyin lentokenttällä eikä hotelleissä )
Pankkikortit toimivat suuremmissa kauppoissa, ravintoloissa, ostareissa hyvin ... Ovella ovat ne kansanväliset tarrat heti näkyvissä.
Myös saat Forintit pankkiautomaatilta helposti. Se on lentokenttällakin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ElliT. kirjoitti:

Eli voinko lähtee Budapestiin ilman paikallista rahaa ja nostaa sieltä automaatilta forinteja Suomalaisella luottokortilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu