Debian luopuu Linuxista

http://lists.debian.org/debian-devel-announce/2009/04/msg00001.html

Debian luopuu Linux-ytimestä sen epävakauden ja bugisuuden vuoksi. Valitettavasti vaihtavat epävakaan virityksen toiseen, joten hyöty on tasan nolla.
6292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pentti, miksi valehtelet? Onko se mielestäsi niin, että elämän tarkoitus on tosiasioiden karkoitus?

Äänestä
  • tilalla paskaa. Siitä se johtuu.

    Äänestä

englantia. Toivottavasti yläasteella opit ymmärtämään.

P.S. se visvan 25Gt:n kerneli ei olisi mahtunut mitenkään livecd:lle.

Äänestä

linux-kernelistä? Ja mitä tulee linux-kernelin vakauteen niin vakaampi se on kuin nuo kokeelliset BSD-ytimet ja PAAAAAAALLLJON VAKAAMPI kuin esmes Windowsin kernel!

Joten pentti puhuu TAAS vastoin parempaa tietoa ja ymmärrystä!

Missään kohtaa ei siis sanota debianin luopuvan linux-kernelistä vaan vain ottavan nuo kernelit rinnalle! Et joko ymmärtänyt asiaa tai sitten TAHALLASI (ei olis ensimmäinen kerta) puhuit paskaa!

Äänestä
  • Tämä on tuttu juttu jo ennestään. Aina, kun yritys ottaa jonkin kilpailevan tekniikan vanhan rinnalle niin se tarkoittaa, että ajan myötä vanha poistuu ja uusi rinnalle otettu jää käyttöön.

    Äänestä

  • Pentti Nelonen kirjoitti:

    Tämä on tuttu juttu jo ennestään. Aina, kun yritys ottaa jonkin kilpailevan tekniikan vanhan rinnalle niin se tarkoittaa, että ajan myötä vanha poistuu ja uusi rinnalle otettu jää käyttöön.

    Ei missään ole niin sanottu että noin kävisi, se mikä pätee sun mikkikseesi niin ei päde muualle!

    Joten turhaa sanahelinää moinen!

    Sitäpaitsi luovutko sä Pentti kietaisuhameestasi, silmämeikeistäsi ja tamppooneistasi joita tunget perseeseesi? No? Siis et? No ei luovu debiankaan linux-kernelistä. Eihän debian sitäpaitsi olisi enää linux-jakelu jos se siitä luopuisi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pentti Nelonen kirjoitti:

http://lists.debian.org/debian-devel-announce/2009/04/msg00001.html

Debian luopuu Linux-ytimestä sen epävakauden ja bugisuuden vuoksi. Valitettavasti vaihtavat epävakaan virityksen toiseen, joten hyöty on tasan nolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu