kauan teillä on kestäny näitä v.vuosivaivoja,itellä kestäny kohta 4vuotta.Lähinnä tuo väsymys.kotonakin ois vaikka kuinka paljon
ommia.Meillä kotona 3.poikaa.14v ja kaks kohta 17v. laiskansorttisia aikamiehen kokoisia.Onkos muilla samoin?suoraan sanottuna ottaa pattiin"
ommia.Meillä kotona 3.poikaa.14v ja kaks kohta 17v. laiskansorttisia aikamiehen kokoisia.Onkos muilla samoin?suoraan sanottuna ottaa pattiin"
Vastaukset 6
Vanhimmat
on iha kauheeta,ei vaan jaksa yhtään mitään.
Ja jos jaksaa joskus,pitää levätä pitkään,et voimat palaa.
Vaikka henkisesti jaksas,koko kroppa on väsyny.
ootko töissä,ite oon henk.kohtanen av.ja pitäs tehä koko talon työt,vaikka sielläkin on 14v.nuorin lapsukainen.Nyt sitten iski v........ maha tauti,joka vei viimmeisetkin voimat ja ruokahalun.Muuten aion itse kokeilla sitä uutta soijavalmistetta joka kohta tulee markkinoille.
oma väsymykseni on korvien välissä. Välillä on niin lamaantunut, ettei jaksais muuta, kuin nukkua. Syön terveellisesti ja otan vitamiinilisiä kuurittain ja liikun joka päivä. Siitä huolimatta tulee sellaisia päiviä, kun kaikki veettää ja mihinkään ei viittis ryhtyä. Kyllä tämä minusta liittyy näihin vaihdevuosiin ja tätä on kestänyt jo parisen vuotta. Olen kokopäivätyössä ja nyt vietän lomaa pari viikkoa, mikä tekeekin tosi hyvää, eikä tarvii ajatella, kuin itseään.
Kyllä tästä vielä noustaan ja olen ollut pahemmassakin jamassa, että uskoisin pahimman ajan jo olevan takanapäin..
ei tuon ikäisiä tarvitse passailla
sydämen terveydestäkin. Itselläni on samantapaisia oireita kuin seuraavalla sivustolla kuvataan sellaisessa selkeässä "laatikossa". Pitänee käydä lääkärillä varmuuden vuoksi.
http://www.naisensydan.fi/terveysasema/valtimotaudit.html
On tutkittu sydän monta kertaa,eikä vikaa löytyny.