sukurakkaus

Ojentaman päässä
on kaikki
juossut satoja vuosia
tuhansia
sukupolvia
sukuviha ympyrää hakattuna
hevosena
runo
jostain kirjoitetusta
kieltää kaiken tämän
elävän kuvan
2244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kummallista Sakumaista tekstiä.
En sano muuta.
Jos katsotaan vain kuuta ja
hevosia?

Äänestä
  • Saku ole jokin olutmerkki?

    :D

    Crowmoore on mun juttu!

    Meillä on varmaan varsin paljon erilaisia eroja - kuten esmes kulttuurisia ja värikylläisiä spektrejä riippanamme ja voivottelun varsinaisena aiheenamme.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zakuskat kirjoitti:

Ojentaman päässä
on kaikki
juossut satoja vuosia
tuhansia
sukupolvia
sukuviha ympyrää hakattuna
hevosena
runo
jostain kirjoitetusta
kieltää kaiken tämän
elävän kuvan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu