Mitkä tuplavaunut/rattaat hyvillä maasto-ominaisuuksilla?

ymmyrkäinen

Auttakaa naista hädässä:)

Meillä on esikoisella ollut Gessleinin yhdistelmävaunut, joihin olemme olleet ihan älyttömän tyytyväisiä. Gessleinit ovat aivan ehdottomat epätasaisissa maastoissa ja sorateillä, joissa teemme päivittäin hyvin pitkiä lenkkejä. Gessleinit joustavat ihan eri lailla kuin muut kokeilemamme vaunut.

Nyt kun kakkonen lupailee tuloaan, on aika pohtia tuplavaunuja/rattaita, sillä liikumme ulkona niin paljon ettei esikoinen selviä vielä kävellen tai seisomalaudalla pitkistä matkoista.

Nyt toivoisin suosituksia tuplien suhteen. Tuplien pitäisi olla siis off road-ominaisuuksiltaan mahdollisimman hyvät, helpot ja kevyet työntää epätasaisellakin alustalla, lumessa jne. Kohtuullisen pieneen kasaan meno on plussaa mutta nuo maasto-ominaisuudet tärkeimmät. Vauva tarvitsee tietysti alkuun kopan, esikoinen ihan vaan istumapaikan.

Etenkin jos joku on Gessleineilla työnnellyt esikoistaan ja hankkinut sitten tuplat, kuulisin mielelläni mielipiteitä niin hyvistä kuin huonoista kokemuksista.

1

513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ........................

      meillä esikoinen 1v 7kk ja kakkonen 2kk. ostettiin Carena rattaat (ei matkarattaat). liikutaan paljon kävellen ja koiran kanssa. näitä rattaita en suosittele kyllä jos paljon liikkuu kävellen ja huonossa maastossa, rattaissa tosi huonot jouset. ostettiin myös se vaunukoppa mutta olis riittänyt ihan sillä pehmeellä kopalla. baby welt rattaat olisin ostanut jos olisin kokeillut näitä ennen ostopäätöstä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      86
      4439
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      20
      2827
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2694
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1886
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1746
    6. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      127
      1536
    7. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      152
      1530
    8. Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?

      Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin
      Sinkut
      111
      1481
    9. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      282
      1419
    10. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      94
      1370
    Aihe