paikalla, kun on näin hirveän hiljaista?
Onko täällä
ketään muita
23909
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
yksi vähän nuutunut!
minä. Just tulin katsomaan, onko täällä ollut päivän aikana mitään äksöniä, mutta aika vaisulta näyttää :=((
vasta tulin. Kurkistelin sinne tänne,mut ei oikein repäise):):
postia verotoimistostaki): Mätkyjä nii,et mätkähti): Mut onneks tulee kilometrejä sen verran et pitäs tulla loppujen lopuks vähän takasiikii. Toivos on hyvä elää,sano lapamato:)
systerille soitin että onks ne saanu, kun joku on jo saanut pari viikoa sitten ja mulle ei ole tullut, ei niillekään ainakaan tänään.
Aattelin että jos oon huomaamattani paperilaatikkoon heittänyt kun se on tossa matkan varrella laatikolta kotiin ja mainokset mitä en tarvi menee suoraan laatikosta toiseen.
Eikö joku vois vähän repäistä, ettei nukahda tähän koneen ääreen :=))
laatikolle sit vaan penkomaa,sit ei jää mieltä kaivertaa,ellei jo huomenna postista kuulu mitään:))
hyväksy vaan.
Kun on niin kylmäkin ettei viitti mennä makkaraa paistamaan pihalle, niin näivettyy koneella ja kohta on kun kuivunut paruna.
peruna, en osaa kirjoittaakaan.
ainakin pari paikkaa missä saatas äksöniä aikaan, mutta pitäs olla koko ilta aikaa. Sieltä ei selviä pois tunnilla, eikä kahdessakaan :=))
En sano tässä ääneen niitä paikkoja, koska olen varma, että niiltä palstoilta käy lukijoita täälläkin :=))
paapun kanssa käyty kylässä välillä yhessä paikassa mikä on puskapiruja täynnä ja kerran huomasin sutkin siellä, noin kulman takaa katoin ;))
paapulle ja viivatiinalle ehdotinkin pari päivää sitten, että voitas mennä vierailulle.
Lähdetkö messiin, jos joku ilta mentäs porukalla käymään. Pitäs keksiä joku hyvä aloitus.. josta sais aikaan vähän äksöniä :=))
oon jo siellä!
Huomasin ja tulinkin jo :=))
Aika lepsua näkyy meno ainakin vielä olevan :=))
se lymypaikka mahtaa olla?? Ois ihan kiva tietää? (utelias ku oon):))
minä ja kävin laittamassa jotian tonne myrkkymaito ketjuun.
Laukkas sivustolle! Että , terve kaikille! Meillä tuo arska jaksaa killottaa jo melekosen pitkään , aamusta iltaan. Killottaakkoon vaan , son niin mukavaa , pitkäänhän se piilossa olikin . Lunta meillä on vielä reippaasti yli 90 cm. ja jäätä järvessä/järven päällä alun toista metriä (naureskelee , mutta totta puhuu , onhan melkein metrikin alun toista... ). Kiirettä on kuulkaa pitänny , on tuota väkeä (ONNEKSI) piisannu ja vielä piissaa parisen kuukautta , ko kevät turistit ja tutut ilmaantuu , niin eihän sitä ehdi ko kelkalla aamulla tunturiin , makoilla porontaljalla ja pilkkiä(ja taas naurattaa). Sanosinko , että muka pilkkiä , en edes uskalla öpökkää laittaa siihen pilkin koukkuun , saati sitten ottaa niitä KAMALAN SUURIA RAUTUJA irti . No , jos ei joku mies auta , niin sitten vaan pötköttelen ja ihmettelen maailman menoa: Nyt täytyy mennä keittämään kahvit , mutta palajan "Sorrentoon" myöhemmin. ILOISTA pikku lauantaita kaikille!
sinä oot sellaine huithapeli...aina menossa...hyvä kun sinusta jälki hankeen jää..täällä ei enää lunta missään;)) täänäänki jo uudet valkoset korkokengät jalassa..nii...vieraita tuossa pihalla olin vastassa lyhythihaisessa puserossa ja puolihame...täällä ON KEVÄT!! jo pitkällä..täällä suulis paistaa! IHANAA! Lämmintä koko päivä! Ja vielä nytkin nii partsin ovi auki...
t.friidu
Jotain säpinää kaipais,kun talvilomakin aluillaan. Tai oikeestaanhan tämä on jo kevätloma.
Lenkillä jo kävin,pääsiäiskoristeet poistin,ristikkolehti tuli täyteen eli rauhallista joutoiltaa vietän. Tiskit odottelee pesijää,mut onneks ne on kärsivällisiä ja odottelee huomiseen.
Se tässä yksin asumisessa on mukavaa,kun ei kukaan käske/pyydä/toivo tekemään mitään,jos ei itseään huvita. Toisaalta: ei niitä kukaan muukaan tee.Eikä ole korttipeliinkään kaveria.Eikä juttukaveria. Mutta onneks voi vaikka kirjoitella tuntemattomille ikätovereille.
Mukavaa kevättä kaikille tasapuolisesti!
Tulin just sisälle ,kuhan olin ihallu laskevaa aurinkoo,tuli niin ovelast pölyn läpi se valo ja lämpö.
Paksus kuusenoksa kasas istuskelin mut ei auttanu,kylmän henki asuu viel maas.
Välitunnilla tässä hetken käväsen, konetta lämmittelemässä.
Tänään ehkä ollaan pätkittäin mukana.:)
Tulin juuri, kyllä oli kuuma sauna. Nyt täytyy vielä lähteä keittämään ne sauna kahvit.
Kolme rentoutus tovia saunassa ja pari välituntia siinä välissä.
Siinä minun sauna ohjelma.
Kahvia ei enää passaa juoda,
alkaa närimään liikaa yön mittaan.