ulosotto

hei

eikö toi suojaosuus katota nettotuloista EI bruttotuloista?

Eli vaikka esim. brutto 2000e mut vero% niin korkee et jää käteen 500e niin ulosottoon ei mene penniäkään?

Juu tiedän et ulosotto vie viimeistään veronpalautukset.

kiitos tiedosta !
2536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Totta helvetissä lasketaan nettotuloista! hohhoijaa..

Äänestä
  • niin selvää ole. Esim. Kela laskee asumistuen määrän bruttotuloista, mikä on kyllä suurta kusetusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palkasta kirjoitti:

hei

eikö toi suojaosuus katota nettotuloista EI bruttotuloista?

Eli vaikka esim. brutto 2000e mut vero% niin korkee et jää käteen 500e niin ulosottoon ei mene penniäkään?

Juu tiedän et ulosotto vie viimeistään veronpalautukset.

kiitos tiedosta !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu