Kertokaa kokemuksianne. Olen varannut perhehuoneen kahdeksi yöksi, yht. 118 €. Voiko tosiaan olla niin halpa, vai tuleeko jotain lisämaksuja? Voiko huoneen maksaa käteisellä? Jossain sivustolla mainitiin vain luottokortit, mutta kelpaakohan "oikea raha"?
Dodo hotel?
3
851
Vastaukset
- smok
Pääseekö julkisilla kätevästi hotelliin? Näköjään bussilla nro 22 pääsee keskustaan, mutta kun tuo Dodo hieman syrjemmällä, niin miten perille saakka? Luin jostain, että ratikat 7 ja 9 kulkevat siihen suuntaan, mutta mistä lähtevät? En noista reiteistä mitään ymmärtänyt, kun Riika uusi tuttavuus. Toki taksilla pääsee, mutta olisi mukava vähän "seikkailla" ja samalla säästää rahaa.
- tiedoksi
Bussilla, tai ratikalla kulkiessasi, ilmeisesti tarkoitat lentokentältä hotellille, säästösi on niin olemattoman pieni matkabudjetissa, että unohda koko juttu. Jos seikkailua haluat, niin lähde kävellen ja säästät vielä sen bussirahankin. Taksi vie hotellin ovelle uskomattoman halvalla.
- Miks Ketus
tiedoksi kirjoitti:
Bussilla, tai ratikalla kulkiessasi, ilmeisesti tarkoitat lentokentältä hotellille, säästösi on niin olemattoman pieni matkabudjetissa, että unohda koko juttu. Jos seikkailua haluat, niin lähde kävellen ja säästät vielä sen bussirahankin. Taksi vie hotellin ovelle uskomattoman halvalla.
Raitsikat zeppelin hallien vieresta, joissa kohteena Dole, kulkevat melkein vieresta. Taksit voivat olla halpoja jos hyva tuuri kay. Voivat myos kusettaa aika hyvin. Raitsikka 0,5 latia. Hotellin hintaan ei kuulu aamiainen. Maksaa jotain vahan alle 5 latia per henkilo. Hotelli ihan jees muuten, mutta se alue on aika paha. Maskavas Forstate ei ole edes paikallisten suosiossa. Enka yhtaan ihmettele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881813
- 561000
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/91985- 9945
Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html200914IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56879Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos60857Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.173789Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41760Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.79756