Dodo hotel?

smok

Kertokaa kokemuksianne. Olen varannut perhehuoneen kahdeksi yöksi, yht. 118 €. Voiko tosiaan olla niin halpa, vai tuleeko jotain lisämaksuja? Voiko huoneen maksaa käteisellä? Jossain sivustolla mainitiin vain luottokortit, mutta kelpaakohan "oikea raha"?

3

918

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • smok

      Pääseekö julkisilla kätevästi hotelliin? Näköjään bussilla nro 22 pääsee keskustaan, mutta kun tuo Dodo hieman syrjemmällä, niin miten perille saakka? Luin jostain, että ratikat 7 ja 9 kulkevat siihen suuntaan, mutta mistä lähtevät? En noista reiteistä mitään ymmärtänyt, kun Riika uusi tuttavuus. Toki taksilla pääsee, mutta olisi mukava vähän "seikkailla" ja samalla säästää rahaa.

      • tiedoksi

        Bussilla, tai ratikalla kulkiessasi, ilmeisesti tarkoitat lentokentältä hotellille, säästösi on niin olemattoman pieni matkabudjetissa, että unohda koko juttu. Jos seikkailua haluat, niin lähde kävellen ja säästät vielä sen bussirahankin. Taksi vie hotellin ovelle uskomattoman halvalla.


      • Miks Ketus
        tiedoksi kirjoitti:

        Bussilla, tai ratikalla kulkiessasi, ilmeisesti tarkoitat lentokentältä hotellille, säästösi on niin olemattoman pieni matkabudjetissa, että unohda koko juttu. Jos seikkailua haluat, niin lähde kävellen ja säästät vielä sen bussirahankin. Taksi vie hotellin ovelle uskomattoman halvalla.

        Raitsikat zeppelin hallien vieresta, joissa kohteena Dole, kulkevat melkein vieresta. Taksit voivat olla halpoja jos hyva tuuri kay. Voivat myos kusettaa aika hyvin. Raitsikka 0,5 latia. Hotellin hintaan ei kuulu aamiainen. Maksaa jotain vahan alle 5 latia per henkilo. Hotelli ihan jees muuten, mutta se alue on aika paha. Maskavas Forstate ei ole edes paikallisten suosiossa. Enka yhtaan ihmettele.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      87
      3567
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      187
      1413
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1387
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1070
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1010
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      308
      968
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      45
      897
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      867
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      77
      862
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      845
    Aihe