vectran 2.2 ketjukone?

patias kemppu

Hei. Onko todellakin tyyppivika tuo 2,2 ketjukoneen kiristimien hajoaminen 200 000-250 000km kieppeillä? Voiko edesauttaa vaihtamalla kiristimet etukäteen?

4

1420

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihdatin

      Ei tarvi ajaa niinkään paljoa mitä kerroit, satatuhattakin voi riittää. Vaihdata ajoissa uusi kiristin. Mun Vekaraan vaihdettiin juurri äskettäin, kun mittarissa oli 125 thk. Raision Länsimangeetissa, on merkkiliike, 220€.

    • vegeristi

      joo meinasin ite teettää ton kiristimen vaihdon tossa kesällä vaikka ei oo vielä ajettu kun vajaa 80tkm.kysyin hintaa tosta merkkipajalta niin kertovatten että osa 120€ 1h töitä. Onko nää hajonneet jakopäät sen seurausta et öljyt on vaihdettu 30tkm:n välein?

      • opelisti

        Eivät osanneet sanoa, tai eivät halunneet mistä johtuu. Mulle laitettiin 2.0 turbo koneen kiristin.Pitäis kuulemma kestää tappiin asti?.


      • vegeristi
        opelisti kirjoitti:

        Eivät osanneet sanoa, tai eivät halunneet mistä johtuu. Mulle laitettiin 2.0 turbo koneen kiristin.Pitäis kuulemma kestää tappiin asti?.

        Turbon kiristimen ne sano laittavansa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1389
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      771
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      66
      715
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      88
      704
    5. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      669
    6. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      638
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      144
      636
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      602
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    Aihe