Hinnat vielä laskevat ensiasunnonostaja

Kauko.

8

550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja odottaa

      Kohta ovat asunnon ostajat odottaaneet noin vuoden. Ainahan voi odottaa vielä 10 vuotta lisää ja katsoa kuinka elämä meni ohitse ja rahat hupeni vuokraisännän lompsaan ja huonoihin sijoituskohteisiin. Eipä olisi nyt kiva olla ensiasunnon ostaja ja mietiskellä mitä tekisi, kun kaikenlaisia ennustajaeukkoja riittää joka nurkassa ennustamassa tulevia syövereitä.

      • aivan..

      • 'R' & 'M'

        toivoton loisvälittäjä!


      • olla aikamoinen

        pasasen pertti, jos on odottanut vuoden ja nyt ostaa ensiasunnon. Mutta tuskin kukaan on niin tyhmä, että odottaa kuplan huipulle ja ostaa heti kun hinnat kääntyvät laskuun. Tämähän on itse asiassa ainut mahdollisuus varmistaa, että ostaa mahdollisimman lähellä kuplahuippua.


      • kupla...
        olla aikamoinen kirjoitti:

        pasasen pertti, jos on odottanut vuoden ja nyt ostaa ensiasunnon. Mutta tuskin kukaan on niin tyhmä, että odottaa kuplan huipulle ja ostaa heti kun hinnat kääntyvät laskuun. Tämähän on itse asiassa ainut mahdollisuus varmistaa, että ostaa mahdollisimman lähellä kuplahuippua.

        Keskiansio on Suomessa noussut 10 vuodessa 15000 eurosta 25000 euroon, eli n. 67%. Onko mielestäsi palkoissa kupla? Jos ei, niin miksi mielestäsi asuntojen hintojen ei olisi pitänyt nousta samassa suhteessa?


      • Anonyymi

        Eikä koskaan kannata ostaa asuntoa vuokratontilla.


    • Anonyymi

      Niin laskevat vielä

    • Anonyymi

      Älä osta ainakaan vuokratontilla olevaa asuntoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1251
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      158
      1077
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      60
      919
    4. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      736
    5. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      731
    6. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      178
      729
    7. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      722
    8. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      719
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      708
    10. Kamalateltta

      Kalateltta... Kuivia,kylmiä, suolattomia muikkuja kalliiseen hintaa. Viimeinen kerta kun käyn syömässä tuolla. Edellise
      Kuhmo
      11
      661
    Aihe