Olen kiertänyt useita huonekaluliikkeitä, mutta mistään ei löydy. Eli mistä sais perinteisen riippumaton koivikon katveeseen roikkumaan? Oon kolunnut Iskut, Askot ja puutarhakaupat, mutta kellään ei oo myydä. Askossa oli verkkomallinen poistomyynnissä, mutta se on ikävä jos ilman paitaa löhöää.
Muistan tenavana kun mökillä roikkui koko kesän sateessa ja paisteessa oma riippumatto, missä lapset sai roikkua. Meillä oli riippumatto monta kesää putkeen, kun se lopulta repesi.
Riippumatto kesämökille
13
4438
Vastaukset
- kummitus1
Nanne on hyvä, mutta vähän tyyris merkki. Oli aikanaan "edullisempi", mutta oiskohan hyvä laatu lisännyt mainetta ja samalla hintaa??
http://www.riippumatto.fi/
Pitkän päälle saattaa silti tulla edullisemmaksi, kuin halpislelut? Meillä on niitä useita, eikä yhdestäkään ole vielä kangas revennyt, vaikka ovat olleet kovassakin käytössä.
Jos ystäviäsi vierailee Etelä- tai Väli-Amerikassa, pyydä tuomaan riippumatto. Sielläpäin osataan sellaisten valmistus.
Nannella saattaa olla sateenkestäviäkin malleja. Meillä matto kiinnitetty pikalukoilla ja otetaan sateen alta pois.
Kunnon riippumatossa ollaan puoli-poikittain, ja niissä voi jopa nukkua.
Kahden istuttavasta tykkäävät ainakin lapset kaikista eniten. - verkossa on varaa valita
Verkkokaupoissa voit katella useampia vaihtoehtoja, mutta tietty miinusta on se, ettet pääse hypistelemään ns. paikan päälle. Raadollisestihan se nykyään menee: haet asiakaspalvelun ilmaiseksi liikkeestä ja ostat halvalla verkosta.
Ks.
La Siesta http://www.lasiesta.fi
On24 http://www.on24.fi/
Varuste.net http://www.varuste.net/
Vapaa-ajan tarviketalo http://www.vapaa-aika.com
Ite ostin aikanaan riippumattoni täältä:
http://www.losandes.se/
Lisätarvikkeet kävin hakemassa täältä, ku sattui matkalle: http://www.bluebuddha.dk/
Hinnan sijasta tuijotin tarkemmin ulkonäköä ja laatua. Sillä on oikeasti väliä, onko se made in Brazil vai made in China. Riippumatto kun on kuitenkin kotoisin Väli- ja Etelä-Amerikasta. - hyvä riippumatto
Ticket to the moon
http://www.varuste.net/tuotetiedot2.asp?_prodid=561&nimi=Ticket to the moon Hammock- rötvääjä
Kait se sinne nettikauppojen puolelle sitten kallistuu. Ei noi nyt loppupeleissä hirveän kalliita ole, jos satasenkin maksaa. Ostin juuri laskettelureissulle pipon ja hanskat, summa 80 euroa. Tietysti täytyy erikseen hankkia vermeet, miten sen maton saa sitten puuhun kiinni.
- mielestäni ainakin
viime kesänä riippumattoja kaupan. Ei liene ainakaan kalliita
- rötvääjä
No mutta niin muuten onkin, http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/20143545 . Ihan kivan värisiäkin. Hämää vaan noi puukepit tuolla kankaan päissä. Ainakin tuolta La Siestan sivuilta luin, että noi keppimallit on huomattavasti kiikkerämpiä kuin sellaset, missä niitä ei oo. Eikö riippumatossa pitäis periaattees rötvätä sillä lailla vinottain, eikä banaaniasennossa? Missähän noi Ikean matot on tehty?
- riippumatoissa
rötvääjä kirjoitti:
No mutta niin muuten onkin, http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/20143545 . Ihan kivan värisiäkin. Hämää vaan noi puukepit tuolla kankaan päissä. Ainakin tuolta La Siestan sivuilta luin, että noi keppimallit on huomattavasti kiikkerämpiä kuin sellaset, missä niitä ei oo. Eikö riippumatossa pitäis periaattees rötvätä sillä lailla vinottain, eikä banaaniasennossa? Missähän noi Ikean matot on tehty?
ei ole tiukka kangas keppien välissä. Jos meinaat matossanukkua, niin hanki sellainen, jossa olet kuin pussissa. Niinku tuo aiemmin esitelty tiketti kuuhun. Keppiversiot on tosiaan kiikkeriä.
- 2 riippumattoa
Ostin Prismasta pari riippumattoa sekä pidikkeet puihin. Nostamme matot aina sisälle, jos on sade tulossa. Helppo homma, kun on koukut puissa.
- rötvääjä
Ostitko tänä kesänä? Olen käynyt parissa prismassa, missä toisessa oli tämä terra-osastokin. En löytänyt.
- KS
Pentikin riippumatto 55 €/hieno väri :)
- Pege1000
Täällä näyttäis olevan valikoimaa paljon
http://riippumattoshop.fi/
Itsellä kokemusta tuommoisesta verkkomallista, seuraavaks hankin retkimallin... - 617617
Minä ostin joskus Kodin Anttilasta, ja kyllä niitä kesäisin on vähän siellä täälläkin. Mahtoikohan viime kesänä olla Biltemassakin?
- riippumaton.liike
Liikkeen pitää olla riippumaton, sitten niitä löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn231475- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085