Parasta siideriä?

xoxoyeah

Nimenomaan nuorten mielipide? :--------)

24

4874

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jepjou

      en kyllä tiiä mikä on parasta mutta voin kertoa mikä on surkeinta xD Lidlin siideri on karmeeta, no oike se menee jos ei oo muuta. Mut se on kyl halpaa... Ananas siideri on ihanaa :D Tosin siiderillä on semmoin maine että kaikki vaan kaikki teinipissis juopot juo sitä :D Mutta maku asia.

      • jepjou

        Niis siis tolla "mut se on halpaa" tarkotan et se on hyvä juttu :D


      • äijä
        jepjou kirjoitti:

        Niis siis tolla "mut se on halpaa" tarkotan et se on hyvä juttu :D

        kerran sain kaverilta pari tölkkii ja voin kertoo että oli hyvää.


      • naminaminamiiii
        äijä kirjoitti:

        kerran sain kaverilta pari tölkkii ja voin kertoo että oli hyvää.

        RECORDELIG ON IIIIIIIIHAN YKKÖNEN!!!!!!!!!!


    • Eiköhän se se ole

      Jooh, eli Sherwood varmaan se ykkönen :)

    • df9ad9fd9sfd90sd0s9d

      Siideri on pahaa, mutta jos pakk juoda, niin parasta situkkaa on upciderit. Golden cupit helvetin keinotekosen ja ällöttävän makusia, ja halpissitukat ylimakeita sokerilitkuja. Parasta siis upcider raikkautensa, ei liian imelyytensä ja laadunsa takia. Jos ei oo rahaa uppiin ni osta eurosopperia mut ei oo mikään makuelämys sit uppiin verrattuna...

    • khfuyfv

      semmoset mitkä on valkoviini pohjasia on täyttä kuraaa11!!!!! rekorterlikillä hyän makusii samoin lidlin karlenssit

    • joneeeeeeeeeeeeeeeeee

      lidlin siiderissä maistuu todella vahva hiiva. vähiten ehkä rainbowin apple tai pearissa, mitä nyt ite oon pari juonu. otto vadelma lonkero on maistamisen arvoinen myös vaikkei siideri olekaan.

    • 19 v,

      Parhaat siiderit saa Rekorderligilta! Monta ihanaa kesästä makua!

    • Jouni Keijo
    • 23123

      Recorderligistä tykkään. Omenasiiderit on aivan järkyttävän makusia, mutta vadelma ja päärynäsiiderit on hyviä.

    • kummaa

      Nyt on alkanut tulla ties mitä ihmeellisimpiä siidereitä kauppoihin, seuraava on varmaan päärynä-poronkäristys-tonnikala dry siideri! Pari kertaa ostanut näitä eksoottisia juomia ja aikamoisia pettymyksiä ollut. Perus päärynä siideri on kyllä hyvää. Alkon puolelta kannattaa kurkata myös =)

    • ONHYVIÄ

      *fizz semmonen mansikka-mustikka ja oliko siinä vielä vadelmaa? en oo varma *fizz semmonen joku hedelmä, olisko mango ja jotain. muistan ne vaan tölkeistä. *rekorderlig siiderit on tooosi hyviä kaikki muut perus omena ja päärynä... aivan kusta!

    • ..mielipide

      Eli niinkuin täällä on jo moneen kertaan mainittu, nuo Rekorderligin siiderit ovat hyviä, ihan ykkösenä tietysti mansikka-lime.
      Jos pidät kuivista siidereistä, niin silloin ihan ehdoton on Crowmoore. Mainittakoon, että en itsekään perusta muista kuivista omenasiidereistä, mutta tuo on han omaa luokkaansa.
      Myös Kopparbergin siiderit ovat hyviä, kokeile vaikka mustikkaa. Hiukan makeita kyllä ovat, mutta ihan päärynäsiidereissäkin parhaimmistoa.

      En edes muista koska olisin viimeksi ostanut Golden Capia, Upcideria yms., eli eron kyllä huomaa! Tosin nämäkin ovat makuasioita, joista tunnetusti ei voi kiistellä.

      • jeeeeeee

        Kopparbergin mansikka siiiideri ja Fizzin mangosiideri en muit siidereit juokkaa.. kalja on se paras juoma=)


    • sidukka.

      Paras siideri on ehdottomasti BLACK. Samaan ''sarjaan'' kuuluva RED on kans hyvää.

    • kekbur

      Tottakai aidot siiderit ovat parhaita. Strongbow normisiidereistä siispä, alkosta Old Rosie on todella hyvää. Makeista siidereistä iso pullo Swingiä on oikein napakka tapaus jos ei kuivemmasta pidä.

    • ....

      kopparbergin se uus kiiwin makuinen

    • tyttö 15v

      golden cab vadelma on tosihyvää :DD en oo kyl juonukkaa paljon muuta ku golden cappia ja upcideriä :)

    • teppana1980

      Minä taas pidän lidlin siidereistä ja lonkeroista,ei ainakaan mulla oo koskaan hiivan makuista ollut.. Nyt olisi tarkoitukseni maistaa sitä black lonkeroa/lidlin. On tuo lidlin gold lonkerokin parempaa kuin se "aito" Ja etenkin lidlin limelonkero :P

    • onnnhyvää

      Crowmoor!

      • pikkupoika23

        Kusiliemiä kaikki siiderit...


    • ____________________

      Siideri on homomiesten juoma, eikä sitä kaada alas kurkustaan yksikään itseään kunniottava tosimies.

      • Anonyymi

        Myötistä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      250
      4828
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      93
      2387
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      117
      1520
    4. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      321
      930
    5. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      72
      894
    6. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      270
      849
    7. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      115
      802
    8. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      33
      767
    9. Hitto mulla

      On sinua ikävä ihana.
      Ikävä
      38
      726
    10. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      67
      692
    Aihe