En löytänyt googlettamalla enkä edes tampere oppaasta minkäänlaista tietoa Tampereen teatterikerhoista.
Haluaisin siis ilmoittautua vaikkapa komediateatterin/työväenteatterin näytelmäkerhoon. :) Olen kohta 16-vuotias, joten minkähänlaiseen ryhmään pitäisi mennä?
Jos joku tietää mistä löytyy tiedot ilmoittautumisesta yms. niin kertokaapa toki!
Tampereen näytelmäkerhot?
7
2132
Vastaukset
- Janikauu
http://www.suomenteatteriopisto.fi/tavoitteet.htm
Sinun ikäisellesi voisi ollakkin juuri sopiva jos olet vielä kiinnostunut :) - Lystiläinen
Katsomassa hervannan harrastaja teatterin koti sivut osoitteessa lysti.fi.. otat ssitten vaan yhteyttä ja oletettavasti pääset mukaan..
- hauskaa!!!!!
oon 13 ja haluaisin englanninkieliseen teatterikerhoon tampereella, mutta en löydä sellasta mistään!!! tietäiskö kukaan missä sellanen ois?? jos tiiätte niin pliis vastatkaa!!!!!
- Rosa
Tampereella on myös musiikkiteatterikoulu! :)
http://palatsiteatteri.fi/Koulu/tabid/2385/Default.aspx - Esiintyjä
Olen 11 vuotta vanha tyttö tampereella ja toivoisin lisää näytelmä mahdollisuuksia ja nullekki voi vinkata jotai teatteri juttujac:
- Näyttelijä
Tietääkö kukaan mis Tampereella vois olla 16 vuotiaalle sopiva ryhmä teaterikerossa ja jos joku tietää viel sellasen teaterikerhon mis pääsis tanssii ja laulaan niin voiko kertoo tääl ?
- aloittaisi
olen 13-vuotias tyttö tampereelta ja haluaisin aloittaa teatteri harrastuksen mutta en tiedä missä olisi hyvä paikka ja muuten menisin palatsin harrastukseen mutta se maksaa 580 euroa:/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353