Taitaa vain hitaus lisääntyä?

Keskustelut-beta.
Ei tule näkymä ja luettavuus ainakaan selkeämmäksi.

http://keskustelubeta.suomi24.fi/
6528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On tuossa se hyvä puoli että näyttöön mahtuu kerralla enemmän.

Äänestä
  • Miksi Suomi24 takkuaa ja hidastelee mutta tuo ruotsin vastaava ei? Onko Enirolla suomea varten jotkut pilipaliserverit?

    Suomi24 beta on kyllä tosi ruma eikä kovinkaan selkeä.

    Äänestä

  • -:::- kirjoitti:

    Miksi Suomi24 takkuaa ja hidastelee mutta tuo ruotsin vastaava ei? Onko Enirolla suomea varten jotkut pilipaliserverit?

    Suomi24 beta on kyllä tosi ruma eikä kovinkaan selkeä.

    Kun niitten pitää ehtiä kääntämään kaikki suomenkieliset jorinat ruotsiksi....

    Äänestä

No en tiedä tekniikasta. Mutta jos vahat merkit pitävät paikkansa tuleva keskustelu uudistus tietää sitä, että puoli vuotta se on enemmän nurin kuin pystyssä.

Ulkoasua on tottakai hankala. Kun pitäisi näkyä sekä miniläppäsissä että kolkyt tuumasessa lätyssä yhtä hyvin. No onnistuuhan se, jos on vähän tavaraa. Mutta kun tämä portaali on jo nytkin käsittämätön möhkäle käyttäjämääriin nähden. Joo 25 00 vistiä päivässä. Puolet on poistettu ja toinen puoli on muutaman työttömän tai mielenterveyspotilaan kirjoittamaa chattia.

Enemmä huolestuttaa tuo tuleva postin uudistaminen. Olen jo jonkin vuoden ajanut alas tätä postia käytöstä. Lakkasi lopullisesti kiinnostamasta siinä vaiheessa kun serverit siirrettiin ruotsiin. Ei sillä, että olisi mitään salattavaa. Mutta kun ruotsissa on laki, jonka mukaan kaikkea maan läpi kulkevaa tietoliikennettä on lupa vakoilla. Siis periaatteessa en halua olla osalisena ruotsin vakoilutoimintaa tukevassa portaalissa.

Samaten pitänyt lopetella Gmailin käyttöä. Nythän usa jo kulkee pitkin maapalloa kuvaamassa ihmisten pihoja!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nextlibra kirjoitti:

Keskustelut-beta.
Ei tule näkymä ja luettavuus ainakaan selkeämmäksi.

http://keskustelubeta.suomi24.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu