Meidän coton neito alkanut läähättämään?

Huolestunut..

Meidän tyttö on nyt kolmisen viikkoa kovin läähättänyt. En ymmärrä missä on vika.

Vettä juo kyllä, ulkoilee. Huolestuttaa, että ei kai hänellä vaan ole mitään sairautta..

Osaisiko joku viisaampi neuvoa?

3

545

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eläinlääkärille

      Kannattaa viedä koira eläinlääkäriin tutkimuksiin. Eihän tuo ihan normaalilta vaikuta, vaikea sano, kun ei tietoa koiran iästä, miten ja milloin läähättää jne.?

      • tullunna

        olisko niin, että on kesä tullut? cottoneillakaan ei kuitenkaan kovin keveä turkki ole? mites viileämpinä päivinä? läähättäminen saattaa myös kertoa siitä, että koiraa särkee tai sattuu johonkin.. stressi?


      • ksmm
        tullunna kirjoitti:

        olisko niin, että on kesä tullut? cottoneillakaan ei kuitenkaan kovin keveä turkki ole? mites viileämpinä päivinä? läähättäminen saattaa myös kertoa siitä, että koiraa särkee tai sattuu johonkin.. stressi?

        meijän cottoni alko läähättämään ja yskimään tän kesän alussa, lääkärille mentiin ja sydänvika siellä todettiin, nestettä päässy keuhkoihin ni siks vaikea hengittää. nyt koiran olo alkaa helppottumaan ku helteet on ohi.. vanha koira ni oli odotettavissa, pientä sivuääntä sydämessä aikasemmin todettu.. nyt napsitaan lääkkeitä aamuin-illoin, vältetään stressiä ja nautitaan viimisistä hetkistä, joita on toivottavasti ainakin pari vuotta vielä edessä :))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1582
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      648
      1039
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      720
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      710
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    Aihe