ero 2 vaihe haettu?ja sitten meillä on velkaa enemmän,kuin omaisuutta.olen tarjonnut ex.älle että jos hän lähtee sovinnolla,niin saa toisen auton.onko tarjous kohtuuton?miten käy virallisessa osituksessa,jos siihen täytyy ruveta ja paljon se maksaa ja kuka sen maksaa?
ei avioehtoa
1
1088
Vastaukset
- tarpeellinen tehdä!
Koskapa muutoin toinen voi myöhemmin riitauttaa vielä vuosienkin jälkeen, ja tulla vaatimaan lisää.
Kaiken kaikkineen, kirjoittelet, ja kyselet täällä tyhmiä, kuinka kukaan voisi täällä arvioida teidän tilannettanne, kun ei sitä tiedä?
Virallisen osituksen voi tehdä ihan itse, jos osaa, kopioi netistä googlettamalla valmiin pohjan, soveltaa sitä itselleen sopivaksi ja nimet alle. Jos ei tätä paperia tee, tulee ongelmia viimeistään silloin kun joku kuolee, ja pesän jako siitä pitäisi suorittaa. Silloin kysytään tuota virallista ositussopimusta, ja onpa hankala sitä sitten perästäpäin alkaa laatimaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5264404Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183521Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842312Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4762179Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.871507- 1571373
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1021321Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel641291- 651224
- 841144