ero 2 vaihe haettu?ja sitten meillä on velkaa enemmän,kuin omaisuutta.olen tarjonnut ex.älle että jos hän lähtee sovinnolla,niin saa toisen auton.onko tarjous kohtuuton?miten käy virallisessa osituksessa,jos siihen täytyy ruveta ja paljon se maksaa ja kuka sen maksaa?
ei avioehtoa
1
1110
Vastaukset
- tarpeellinen tehdä!
Koskapa muutoin toinen voi myöhemmin riitauttaa vielä vuosienkin jälkeen, ja tulla vaatimaan lisää.
Kaiken kaikkineen, kirjoittelet, ja kyselet täällä tyhmiä, kuinka kukaan voisi täällä arvioida teidän tilannettanne, kun ei sitä tiedä?
Virallisen osituksen voi tehdä ihan itse, jos osaa, kopioi netistä googlettamalla valmiin pohjan, soveltaa sitä itselleen sopivaksi ja nimet alle. Jos ei tätä paperia tee, tulee ongelmia viimeistään silloin kun joku kuolee, ja pesän jako siitä pitäisi suorittaa. Silloin kysytään tuota virallista ositussopimusta, ja onpa hankala sitä sitten perästäpäin alkaa laatimaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2103607Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen143459Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä872586Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman102182Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling532107Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.101914Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue421728- 901591
- 721163
- 741160