ero 2 vaihe haettu?ja sitten meillä on velkaa enemmän,kuin omaisuutta.olen tarjonnut ex.älle että jos hän lähtee sovinnolla,niin saa toisen auton.onko tarjous kohtuuton?miten käy virallisessa osituksessa,jos siihen täytyy ruveta ja paljon se maksaa ja kuka sen maksaa?
Vastaukset 1
- tarpeellinen tehdä!
Koskapa muutoin toinen voi myöhemmin riitauttaa vielä vuosienkin jälkeen, ja tulla vaatimaan lisää.
Kaiken kaikkineen, kirjoittelet, ja kyselet täällä tyhmiä, kuinka kukaan voisi täällä arvioida teidän tilannettanne, kun ei sitä tiedä?
Virallisen osituksen voi tehdä ihan itse, jos osaa, kopioi netistä googlettamalla valmiin pohjan, soveltaa sitä itselleen sopivaksi ja nimet alle. Jos ei tätä paperia tee, tulee ongelmia viimeistään silloin kun joku kuolee, ja pesän jako siitä pitäisi suorittaa. Silloin kysytään tuota virallista ositussopimusta, ja onpa hankala sitä sitten perästäpäin alkaa laatimaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 116709
- 77673
- 48638
- 46563
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39556- 60542
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71516Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44507- 26461
- 52444