ero 2 vaihe haettu?ja sitten meillä on velkaa enemmän,kuin omaisuutta.olen tarjonnut ex.älle että jos hän lähtee sovinnolla,niin saa toisen auton.onko tarjous kohtuuton?miten käy virallisessa osituksessa,jos siihen täytyy ruveta ja paljon se maksaa ja kuka sen maksaa?
Vastaukset 1
- tarpeellinen tehdä!
Koskapa muutoin toinen voi myöhemmin riitauttaa vielä vuosienkin jälkeen, ja tulla vaatimaan lisää.
Kaiken kaikkineen, kirjoittelet, ja kyselet täällä tyhmiä, kuinka kukaan voisi täällä arvioida teidän tilannettanne, kun ei sitä tiedä?
Virallisen osituksen voi tehdä ihan itse, jos osaa, kopioi netistä googlettamalla valmiin pohjan, soveltaa sitä itselleen sopivaksi ja nimet alle. Jos ei tätä paperia tee, tulee ongelmia viimeistään silloin kun joku kuolee, ja pesän jako siitä pitäisi suorittaa. Silloin kysytään tuota virallista ositussopimusta, ja onpa hankala sitä sitten perästäpäin alkaa laatimaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 101706
- 39675
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32609Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16598Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63516- 34515
- 63491
- 68489