ihan roppa kaupalla . Oli todella hunokuntoisen ja heikon näköisiä pakolaisia mitä näki ainakin Pohjalaisen kuvista ja jutusta,, eipä tänne köyhä seliviäisikkään.
Vastaukset 4
- Kai ne jos miehii oli mukana,
niin kyllä ne varmaan tietty oli vanhoja ja sairaita, eihän ne sellaset siellä oikein pärjäis sotasissa oloissa. Vauvat ja vaarit ja mummot, säälittävää lasten olla sodan jaloissa. 3000-4000 kuolee ihmisii joka päivä siellä, sano uutinen. missäs se kuva olikaan esillä sieltä Kristiinankaupungista? mis lehes?
- kuvan kaa
olivat niin laiskanpulskeita jallii,,, rintama karkureita,, kuvassa ei lapsia ei naisia saatika sitten vanhuksia.
kuvan kaa kirjoitti:
olivat niin laiskanpulskeita jallii,,, rintama karkureita,, kuvassa ei lapsia ei naisia saatika sitten vanhuksia.
Eihän sieltä koskaan naisia, lapsia ja vanhuksia juuri tulekaan, vaan näitä jätkiä vaan...
- nhhhhhhhhh
Eiiimcakmvpwev kirjoitti:
Eihän sieltä koskaan naisia, lapsia ja vanhuksia juuri tulekaan, vaan näitä jätkiä vaan...
joo ei svedutytöt jää paitsioon. panevat 10 vuotiaita kyllä mieluummin....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20965Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl513831- 49791
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59568Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560