Action replay?!?

Niin, ostin kaupasta pelimestari-lehden, jonka mukana tuli action replay-levy pl2:seen. Eli kuinka se toimii? Kun sen levyn pistää pleikkariin niin se ei muka tunnista sitä... Ymmärtääkseni se on joku huijaus-juttu?!? Tietääkö kukaan??
2219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

LMfAO!

Äänestä

Olettaisin että kyseessä on levy jonka avaaminen vaatii itse replay palikan olemassa olon, tyhmä kysymys ehkä mutta onko sinulla sitä koneessa kiinni ollut kun olet kokeillut levyä?

Levyllä itselläänhän ei ole kuin koodilistoja peleihin joilla ei ilman replayta tee mitään. Samantapasia listoja vain kuten netti on väärällään ja kaikissa replay-paketeissa tulee mukana. Tosin siihen mennessä kun ehtivät suomeen asti uudet replayversiot niin monet koodeista ovat jo vanhempiin peleihin ja joutuu itse syöttämään uusia uudemman luokan peleistä.

Tästä syystähän vanhimmat action replayn versiot maksavat tätä nykyä muutamaa euroa, uusimmissahan on hieman dvd:n katselua helpottavia toimintoja ja uudemmat listat mutta noissa halpareplayssa useimmiten vähintään parin vuoden takaisia listoja tuoreimpina vinkkeinä koodit nhl. 2001 tai jotain muuta...

Veikkaisin että levysi on suoraan netistä suurinpiirtein copy-pastella otettu lista huijauskoodeja, sen verran että levylle on tullut tarpeeksi tavaraa. Sellaisia nuo replay levyt yleensä ovat mitä lehtien mukana tulee. Samat jutut näet kun haet hakusanalla action replay koodit tai game shark koodit.

Ainoa ero että niitä on tuskastuttavaa syötellä itse kortille jos ei ole ennestään, aika pulaamista koko replayn käyttö muutenkin. Pari eri palikkaa itsellä ja kerran olen The thingia koodeilla pelannut kun jumituin, huomaa kyllä rasittavuuden kun itse testaa:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!!!!! kirjoitti:

Niin, ostin kaupasta pelimestari-lehden, jonka mukana tuli action replay-levy pl2:seen. Eli kuinka se toimii? Kun sen levyn pistää pleikkariin niin se ei muka tunnista sitä... Ymmärtääkseni se on joku huijaus-juttu?!? Tietääkö kukaan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu