Tuolla vauva-lehden keskusteluissa on kiivas keskustelu siitä, että eräs pariskunta jätti lapsen Finnmatkojen Banse-klubiin. Kun mies meni hakemaan lasta, hoitaja sanoi että äiti haki jo. Äiti oli kuitenkin lähes miehen selän takana. Lasta ei löytynyt. Onneksi 3-vuotias oli itse osannut mennä hotelliin, löytyi itkemästä hotellihuoneen oven edesta.
Kamala juttu, Älkää jättäkö lapsianne noihin ylibuukattuihin ja vastuuttomiin "hoitopaikkoihin". Valehtelevat vielä kun eivät löydä lasta. Finnmatkat boikottiin.
Linkki alkuperäiseen keskusteluun: http://www.vauva.fi/keskustelut?p_p_id=forum_WAR_perhe&p_p_action=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_pos=1&p_p_col_count=4&_forum_WAR_perhe_action=viewThread&_forum_WAR_perhe_treeView=0&_forum_WAR_perhe_forumThreadId=173685&_forum_WAR_perhe_d-5873117-p=1&_forum_WAR_perhe_d-5873117-o=1
Varokaa FINNMATKAT- bamse-klubi
vauvattaa
52520
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
KÄNNISET VANHEMMAT KADOTTIVAT 3-VUOTIAAN LOMAMATKALLA!
Tuota vähän itsekin mietin. Neljällä reissulla lapsi ollut Bamsessa ja ollaan painotettu lapselle, että ei saa lähteä itse minnekään, vaan tullaan hakemaan. Ei mitään ongelmia.
hänen vaavinsa olikin Banse-klubissa lukekaa tarkkaan, älkääkä sotkeko Bamseen :)
oma vika senki pikku tarkka nainen/mies !! olin itekki pienen bamse klubis
Nannella on älykäs vekara, kun on ymmärtänyt 3 vuotiaana Nannen painotukset, lieneekä Nannen lapsi tämä Lollo.
Joo jättäkää pentunne vaan bampseihin, kyll se siitä ja jos ei 3 vuotias ole hotellihuoneen ovella, voitte etsiä kaupungilta tai pahimmassa tapauksessa jonkun mielisairaan makuuhuoneesta.
Mukavaa perhelomailua.