Tämän palstan lukeminen se on kyllä yhtä kärsimystä. Saanko nöyrimmin pyytää, että lopettaisitte tämän joutavoinnin ja alkaisitte vastuuntuntoisiksi kansalaisiksi. Eihän siitä nyt tule helevetti mittään, että aikuiset ukonmölökyrät ja akanlänkyrät hölökkää pitkin mettiä pallit ja tuherot turpeessa. Aivan ilimanaikusta hommaa.
Käyttäsittä nyt helekkarissa aikanna johonki oikiaan hommaan, eikä jonku perkeleen pöttien kätkentään. Eihän se nyt oo tosikaan, että ei oo saatu kylliksi lapsena leikkiä ku pittää lapsettaa vielä aikusiällä. Kummasti ette rakentele puumajoja ja oo välillä höpösotasilla. Onko seuraavaksi vuorossa kymmenen tikkua lauvalla vaiko kuurupiilo. Leikittä laatikkoleikkiä. Yks ilima-aikunen täärääjä mennee laatikkoon ja loput arvovaa kuka laatikossa on. Siinä teijän älynlahajolle sopivaa hommannuuhaa.
Ja sitten nämä perkeleet vielä jauhaa aarrekätkösillä olosta vielä netisä. Eih helevetti, en paremmin tuu ja sano.
Uusi kätköilijä tervehtää!
Uuutukainen
31126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hahhahhhahhhhahaaaaahahhhhhaaaaahahahhaahhahahh ku naurattaa!!! Oikiasa oot, niin helekutin oisiasa, haaaahaahahahahahahahaahahahahaaahahah!!!
Jos tämä palsta on kärsimystä, tervetuloa keskustelemaan geocache.fi sivustolle: http://www.geocache.fi/bulletin/
Hehheh. Taas tämä sama tyyppi. On kyllä hienoa miten kaveri jaksaa panostaa omaan harrastukseensa, eli toisten harrastusten mollaamiseen. Ei se mikään arvostettu harrastus ole, mutta silläkin tavalla saa aikansa kulumaan. Varsinaiset kätköilyn harrastajat eivät tosiaankaan keskustele tällä palstalla. Suurin osa ei varmaan välitä edes vilkaista näitä jorinoita, joten eipä täällä saa kunnon vastauksia edes asiallisiin kysymyksiin. Täällä on lähinnä vain niitä jotka eivät vielä ole löytäneet parempia keskustelupalstoja, eivät halua rekisteröityä sellaiselle, tai haluavat muuten kommentoida ja kysyä anonyymisti. Valitettavasti suuri osa on ketjun aloittajan kaltaisia huru-ukkoja.