Olen jonossa nenän korjaus leikkaukseen jossa korjataan nenän väliseinämän vinous ja operoidaan ahtaat ontelot samalla myös suoristetaan ulkopuolelta koko "komeus".Lääkäri kertoi että leikkaus on vaikea!
Onko kenelläkään kokemuksia ko. leikkauksesta?
Kuinka pian siitä toipuu? Sairasloma?
Miten kipeä on ja kuinka pitkään? ym.
Toimenpide tehdään nukutuksessa!(sen tiedän)
Kiitän vastauksista ja neuvoista etukäteen!
Uusi Nenä
"voihan nenä"
4381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ole kenellekään tehty edes vähän saman suuntaista operaatiota? Niistäkin olisi varmasti minulle apua ja jotain osviittaa että osaisin suhtautua realistisesti tulevaan leikkaukseen! Onhan kuitenkin poskiontelo- ja otsaontelotulehdukset yleisiä ja jotka johtivt minutkin leikkaus jonoon kun lääkkeistä ei löytynyt apua!
Minun aloitus nimimerkkiini oli ilmestynyt "lisämerkkejä"! Omituista!
Kuitenkin asia on edelleen sama, minulla on krooninen sinuiitti johon eivät tehonneet lääkkeet ja punkteeraus oli hankala, se tehtiinkin sairaalassa josta laitettiin sitten siihen leikkaus-jonoon!
Toivoisin niin saavani edes vähäistäkin tietoa etukäteen!
Kokeile kysyä plastiikkakirurgia-palstalta, siellä on paljon keskusteluja nenäleikkauksista.
Ilmankos ei ole tullut vastauksia jos olen väärällä palstalla!