Olisi kysymys sellaisesta ohjelmasta jolla voisi kirjoittaa tietsikalla rahtikirjat ja tulostaa sitten joko laserilla tai matriisilla. Onkohan olemassa ollenkaan. Kiitos tiedoista.
Rahtikirja
5
2427
Vastaukset
- joku
Periaatteessa microsoft officeen kuuluvalla excel:llä voi niitä tehdä. Aluksi täytyy vain käyttää hieman taiteellista lahjakkuuttaan ja muotoilla paperiversiosta exceliin tyhjä mallipohja. Seuraavaksi kannattaa tallentaa se tyhjänä koneelle. Tyhjän malli-pohjan voi sitten aukaista ja lisätä siihen tarvittavat luvut ja tiedot, jonka voi sitten joko tulostaa tai vaikka tallentaa koneelle.
- Pamika
onnistuukos sen malli pohjan skannaus sinne excelliin? Ainoa siinä tulostuksessa on kun rahtikirjassa on 5 sivua ja kaikkissa pitäisi näkyä ??
- excälli
löytyisköhän jostain nettisivulta semmonen rahtikirja jollaisen haluat. voisin tutkailla jos sen vois excelillä tehdä.
- Pamika
Olen etsinyt mutta ei löydy minkäänlaista se on ihan tavallinen 5 sivuinen rahtikirja mutta saisi vaan koneellisesti sen täytettyä ei jaksa käsin kirjoitan niitä satoja viikossa .
- ks1
www.rahtikirja.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475475Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612356Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181880Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451771- 171595
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol331543Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5138881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171117Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771088Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2231021