Olisi kysymys sellaisesta ohjelmasta jolla voisi kirjoittaa tietsikalla rahtikirjat ja tulostaa sitten joko laserilla tai matriisilla. Onkohan olemassa ollenkaan. Kiitos tiedoista.
Rahtikirja
5
2413
Vastaukset
- joku
Periaatteessa microsoft officeen kuuluvalla excel:llä voi niitä tehdä. Aluksi täytyy vain käyttää hieman taiteellista lahjakkuuttaan ja muotoilla paperiversiosta exceliin tyhjä mallipohja. Seuraavaksi kannattaa tallentaa se tyhjänä koneelle. Tyhjän malli-pohjan voi sitten aukaista ja lisätä siihen tarvittavat luvut ja tiedot, jonka voi sitten joko tulostaa tai vaikka tallentaa koneelle.
- Pamika
onnistuukos sen malli pohjan skannaus sinne excelliin? Ainoa siinä tulostuksessa on kun rahtikirjassa on 5 sivua ja kaikkissa pitäisi näkyä ??
- excälli
löytyisköhän jostain nettisivulta semmonen rahtikirja jollaisen haluat. voisin tutkailla jos sen vois excelillä tehdä.
- Pamika
Olen etsinyt mutta ei löydy minkäänlaista se on ihan tavallinen 5 sivuinen rahtikirja mutta saisi vaan koneellisesti sen täytettyä ei jaksa käsin kirjoitan niitä satoja viikossa .
- ks1
www.rahtikirja.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site946090Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto545060SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574202SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost83558Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1143100SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502513Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352449Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat522169Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val111522