Olisi kysymys sellaisesta ohjelmasta jolla voisi kirjoittaa tietsikalla rahtikirjat ja tulostaa sitten joko laserilla tai matriisilla. Onkohan olemassa ollenkaan. Kiitos tiedoista.
Rahtikirja
5
2395
Vastaukset
- joku
Periaatteessa microsoft officeen kuuluvalla excel:llä voi niitä tehdä. Aluksi täytyy vain käyttää hieman taiteellista lahjakkuuttaan ja muotoilla paperiversiosta exceliin tyhjä mallipohja. Seuraavaksi kannattaa tallentaa se tyhjänä koneelle. Tyhjän malli-pohjan voi sitten aukaista ja lisätä siihen tarvittavat luvut ja tiedot, jonka voi sitten joko tulostaa tai vaikka tallentaa koneelle.
- Pamika
onnistuukos sen malli pohjan skannaus sinne excelliin? Ainoa siinä tulostuksessa on kun rahtikirjassa on 5 sivua ja kaikkissa pitäisi näkyä ??
- excälli
löytyisköhän jostain nettisivulta semmonen rahtikirja jollaisen haluat. voisin tutkailla jos sen vois excelillä tehdä.
- Pamika
Olen etsinyt mutta ei löydy minkäänlaista se on ihan tavallinen 5 sivuinen rahtikirja mutta saisi vaan koneellisesti sen täytettyä ei jaksa käsin kirjoitan niitä satoja viikossa .
- ks1
www.rahtikirja.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1897257Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1273280Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161942"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?511866Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611847- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am811776Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61675Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 691393