aamuyön ikkuna

Aamuyön ikkuna puolikas kuu karkoitettu aamu ulvoo valoaan mikään ei minua kosketa niinkuin rakkauden äänettömyys minussa virtaava joki
2135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta minua kyllä kosketti Sinun runosi, tiedä se. Tässä se taas nähdään, nautinnollinen ja hiukan mystinen runo. Näköisesi, laadukas pieni kokonaisuus.

Äänestä
  • Terwe! Jaahas ja kiittistä hienoista adjektiiveistä. Iloista viikonvaihdetta T:Kristall

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kristall_m kirjoitti:

Aamuyön ikkuna puolikas kuu karkoitettu aamu ulvoo valoaan mikään ei minua kosketa niinkuin rakkauden äänettömyys minussa virtaava joki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu