parhaiten pestyä kylppärin lattialta.Kisuli tekee välillä pissat lattialle,vaikka pesee tavallisella yleispesu aineella,tuntuu että haju jää silti lattiaan ja likaviemäriin haisemaan.Mikä olisi paras pesuaine miä veisi hajut mennessään?
Millä saisi
kissan pissan
6478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
saatava Pissi Pois-aine tai etikka.
virtsa ei haise sen pahemmalle kuin ihmisenkään pissa eli kyllähän se haju pitäisi ihan normaaleilla pesuaineilla lähteä joissa EI ole ammoniakkia! Leikkaamattoman kollin pissa on kyllä jo niin kamalan hajuista että sen hajun pois kitkeminen onkin sitten jo aikamoista akrobatiaa.
virheen että pesin ammoniakkia sisältävällä aineella.Ei ihme kun virtsakin sisältää ammoniakkia.Onneksi on leikattu neiti.
Etikkaa, sitruunamehua tai Tolua. Etikalla ja sitruunalla saa samalla pois ns. kalkkisaostumat (valkoiset läiskät) jos sellaisia on hanoihin tai seiniin päässyt tulemaan. Ja on luomua.
pyyhi lattia w-powerilla haisee paremmalle kuin pinkeä kissan kusi
lisäksi etikkaa :) toimii meillä! Sitruuna on myös hyvä muttei niin tehokas