miksi

V.vuodet turvottaa ja on etova olo.Kahvi haisee pahalle,onko teillä samanlaista?
4538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oon joskus ajatellut, että vaihtareissa ja raskaudessa on ehkä se yhteistä, että molemmissa kai FSH ja LH nousee. Nehän on kutsuhormoneja ja raskaudessa hormonimäärien pitää nousta, vaihtareissa taas FSH ja LH huutelevat vähenevien hormonien perään. Niin olisko niiden vaihtareille ja raskaudelle yhteisten oireiden (pahoinvointi, aristavat rinnat) takana noi kutsuhormonit. Mulla oli lievää pahoinvointia välillä, nyt sitä ei enää ole ollut. Kun sitä oli, niin musta tuntui, että veden juominen aina auttoi siihen. Turvotusta on ollut useinkin (vatsan pömpötystä), siinä on onneksi se hyvä puoli, että se laskee välillä.

Äänestä
  • turvonnu olo ja tuntuu kuin haisis koko ajan.Hajuaisti todellakin liian tarkaksi tullut,muut ei haista mutta minä haistan? Muutenkin tämä mielialan vaihtelu,saattaa olla siivousinto ja ykskaks heittää imurin kaappiin,huomaa makaavansa sohvalla siinä kummallisessa mietiskelyssä,joka kyllä tuntuu ihan hyvälle.

    Äänestä

joo, samat oireet. Aloin voida pahoin iltapäivisin, todella oksettava olo joka päivä klo 15 alkaen. Laihduin, kun en pystynyt syömään koko iltana. Sitä kesti pari kuukautta, sitten aloitin Ladyvita 50 syömisen ja Ovestin-puikot ja enää ei ole ollut pahoinvointia. Hajuaisti on kyllä herkempi kuin ennen. Ikään kuin olisi koko ajan raskaana.

Äänestä
  • Mitäs siinä leidi50 on,taitaa olla vitamiineja ja hivenaineita,entä nämä puikot,onko ne apt.saatavia estrogeenipuikkoja??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ainikki kirjoitti:

V.vuodet turvottaa ja on etova olo.Kahvi haisee pahalle,onko teillä samanlaista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu