Mitä nähtävyyksiä suosittelette Kyproksessa Aya Napassa? Menemme sinne kolmevuotiaan lapsen kanssa ja olisi mukava tietää, mitkä paikat olisivat meille sopivia.
Vastaukset 2
- Rölli73
itse Napassa ei ole paljonkaan nähtävyyksiä. ellei sitten luostariaukiota ja kirkkoa lasketa. Agya Napa on enemmänkin sellainen aktiivinenloma kohde. Tivoli, vesipuisto, museo, ranta-aktiviteetit, veneretket jne ja tietenkin Cape Grekon luonnonsuojelualue lähellä. Suosittelen käymistä myös Agya Napan ulkopuolella, bussilla pääsee kätevästi tai sitten jollain valmiilla retkellä. Historiaa löytyy paljon Nicosiasta (toki tänne ei kannata mennä keskikesällä, lämpötila yli 40) ja näkemistä myös Larnakassa sekä Trodos vuoristossa.
- vuotta
sitten Finnmatkoilla oli retkikohteena kamelipuisto. Se oli lapsille mieluisa. Muitakin elämiä kuin kameleita löytyy ja niitä voi ruokkiakin. Lisäksi Protaraksen läheltä löytyy akvaario. Itse en siellä käynnyt, mutta mieheni vei lapsemme sinne ja he tykkäsivät kovasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571470Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291170Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216869- 65791
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus62710- 46675
- 52670
- 76576
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187568